Co zobaczyć na SkyShowtime? – 8 propozycji

Co zobaczyć na SkyShowtime – 7 propozycji
„Powieść Henry’ego” (2017) do obejrzenia na SkyShowtime, źródło zdjęcia: IMDB

Nie wiecie co obejrzeć na platformie streamingowej SkyShowtime? Poniżej znajdziecie osiem propozycji filmów wartych obejrzenia, które wcześniej mogliście przegapić.

1. „Powieść Henry’ego” (2017) reż. Colin Trevorrow

Gatunek: dramat

Opis: Susan wychowuje samotnie dwóch synów: Henry’ego oraz młodszego Petera. Starszy z chłopaków zakochuje się w swojej sąsiadce Christinie, córce komisarza policji. Nadzwyczaj rozwinięty chłopiec o bogatej wyobraźni wierzy, że ojciec dziewczynki chce ją skrzywdzić. Pisze więc książkę, w której opisuje plan uratowania Christiny.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Fantastyczne role Naomi Watts, Jaedena Martella oraz Jacoba Tremblay’a; intrygująca i wzruszająca historia jednocześnie.

2. „Zwierzęta nocy” (2016) reż. Tom Ford

Gatunek: thriller

Opis: Przed piętnastoma laty Susan Morrow opuściła męża, Walkera, ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Walkera rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki, i jego rodziny. Hipnotyczna, tajemnicza, przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła książki) mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości…

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Genialne role Amy Adams, Jake’a Gyllenhaala, Michaela Shannona, Aarona Taylora-Johnsona, Isly Fisher oraz Ellie Bamber; bardzo stylowy i mroczny klimat filmu; mocno oddziałująca na emocje historia, która po seansie na długo pozostaje w myślach.

3. „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” (2008) reż. Martin McDonagh

Gatunek: komedia, dramat, kryminał

Opis: Podrzędni zabójcy po spartaczonej robocie uciekają na przymusowe wakacje do Brugii. Podczas gdy Ken korzysta z okazji i rozkoszuje się pięknymi plenerami, porywczy i nieroztropny Ray wyrusza na poszukiwanie przygód. Wdaje się w spór z przejeżdżającymi turystami, rozpoczyna romans z miejscową pięknością jednocześnie walcząc z jej byłym chłopakiem – skinheadem, imprezuje z opryskliwym, kręcącym surrealistyczny film karłem z Ameryki. Wyprawa obydwu mężczyzn staje się jeszcze dziwniejsza, gdy Ray orientuje się że szef chce się go pozbyć, a o wykonanie tego zadania poprosił… Kena.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Duet aktorski Gleeson – Farrell; kolejna świetna rola Ralpha Fiennesa; malownicza Burgia; specyficzny czarny humor charakterystyczny dla reżysera, Martina McDonagha.

4. „E. T.” (1982) reż. Steven Spielberg

Gatunek: familijny, przygodowy, sci-fi

Opis: E.T. to historia wyjątkowej przyjaźni, która rozwija się między Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelką cenę pragnących wykorzystać przybysza do swoich celów. Wszystko to prowadzi do wspaniałej przygody, większej od wszystkiego co mogli sobie wyobrazić.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Klasyka kina lat 80., którą fani filmów z tego czasu powinni znać; cudowna i wzruszająca opowieść o przyjaźni; jedna z pierwszych, ważnych ról Drew Barrymoore.

5. „Marzyciel” (2004) reż. Marc Forster

Gatunek: dramat, biograficzny

Opis: Słynny szkocki dramaturg James Matthew Barrie po porażce jednej ze swoich sztuk przeżywa twórczy kryzys. Geniusz źle się czuje ograniczony sztywnymi ramami kultury Anglii początku XX stulecia. Inspirację do nowego dzieła odnajdzie podczas spaceru w londyńskim Kensington Gardens. Spotyka tam rodzinę Llewelyn Davies: czterech chłopców oraz Sylvię, ich piękną, owdowiałą matkę. Związku Jamesa i Sylvii oraz jego przyjaźni z dziećmi nie akceptuje ani matka Sylvii – Emma du Maurier ani żona Jamesa – Mary.

Częste spotkania Jamesa z rodziną Davies, zabawy z chłopcami i rozkwit uczucia wobec ich matki pozwolą pisarzowi stworzyć nową, niezwykłą sztukę. Producent inscenizacji dzieł J. M. Barrie’ego – Charles Frohman początkowo sceptycznie odnosi się do „Piotrusia Pana”. Sukces premiery w Londynie zapoczątkuje legendę o chłopcu, który postanowił na zawsze zachować dziecięcą wrażliwość.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Poruszająca historia o sile wyobraźni oraz potędze marzeń; możliwość lepszego poznania historii służącej za inspiracje do powstania „Piotrusia Pana”; świetna gra Kate Winslet i Johnny’ego Deppa.

6. „Hugo i jego wynalazek” (2011) reż. Martin Scorsese

Gatunek: familijny, przygodowy, fantasy

Opis: Film zrealizowany na podstawie książki Briana Selznicka. Bohaterem jest Hugo – sierota mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem Isabelle, dziewczynki kochającej książki, oraz starca prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Piękny hołd dla Georgesa Mélièsa; perfekcyjnie zrealizowana adaptacja nietuzinkowej powieści Selznicka; film w niesamowity sposób pokazuje magię kina, a także magię czytania.

7. „Super 8” (2011) reż. J. J. Abrams

Gatunek: sci-fi, thriller

Opis: Rok 1979. Zastępca szeryfa, Jack Lamb, z miasteczka Lillian w Ohio, ojciec 14-letniego Joego, opłakuje śmierć żony Elizabeth, która zginęła w tragicznym wypadku w pracy. O tragedię obwinia jej kolegę, Louisa Dainarda, którego Elizabeth musiała zastąpić, kiedy ten pojawił się w firmie pijany. Od tego wydarzenia mijają cztery miesiące. Przyjaciel Joego, Charles, kręci na konkurs amatorski film o zombie na taśmie 8 mm. Pomagają mu także inni koledzy oraz córka Dainarda, Alice. Chociaż ich ojcowie są przeciwni tej przyjaźni, Joe i Alice bardzo się zbliżają do siebie.

Podczas filmowania scen o północy na dworcu kolejowym młodzi ludzie są świadkami katastrofy pociągu. Wybucha panika. Wszystko wskazuje na to, że wypadek nie był przypadkowy. Sprawcą jest nauczyciel biologii, Woodward, który ostrzega uczniów, by lepiej zapomnieli o tym, co się tu zdarzyło. W ciągu następnych dni w miasteczku dochodzi do mrożących krew wypadków. Szeryf próbuje ustalić prawdę. Jego przerażające odkrycie przechodzi najśmielsze przypuszczenia wszystkich mieszkańców.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Interesująca fabuła charakterystyczna dla filmów z końca lat 70.; bardzo dobre efekty specjalne; świetna gra aktorka zwłaszcza młodszej postaci; to film, w którym Elle Fanning, młodsza siostra Dakoty, zagrała jedną ze swoich pierwszych ważniejszych głównych ról.

8. „Nieproszeni goście” (2009) reż. Charles Guard i Thomas Guard

Gatunek: thriller

Opis: Film „Nieproszeni goście” powstał w oparciu o koreański horror Ji-woon Kima pt. „Opowieść o dwóch siostrach”. Główną bohaterką filmu jest Anna, która powraca do domu ze szpitala, w którym była umieszczona po tragicznej śmierci matki. Cierpiąca Anna odkrywa, że jej ojciec jest zaręczony z byłą pielęgniarką jej matki, Rachel. Pierwszej nocy w domu Anne odwiedza duch matki, który ostrzega ją przed intencjami Rachel. Anna wraz ze swoją siostrą Alex, próbuje przekonać ojca, że jego obecna narzeczona nie jest osobą, za którą się podaje. Napięta sytuacja przeradza się w bitwę między córkami – spadkobierczyniami testamentu a ich macochą.

Powody, dla których warto go zobaczyć na Skyshowtime: Świetne role Emily Browning i Elizabeth Banks; trzyma w napięciu do samego końca, który zaskakuje mocnym plot twistem.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: Najciekawsze filmy biograficzne – TOP 12

Najciekawsze filmy biograficzne – TOP 12

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News