HBO zekranizuje „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka

Mężczyzna w czarnym swetrze i czerwonej czapce
Fot.: Agata Grzybowska/Agencja Gazeta

Jakub Żulczyk ogłosił dziś na swoim Facebooku, że stacja HBO zekranizuje jego ostatnią książkę „Ślepnąc od świateł”. Powstanie sześcioodcinkowy miniserial, a pierwszy klaps padnie na planie już w listopadzie tego roku. Za reżyserię odpowiadać będzie Krzysztof Skonieczny, twórca „Hardkor Disko” oraz teledysków m.in. Brodki, Mister D. i Katarzyny Nosowskiej.

Poniżej wklejamy treść posta pisarza, który cytuje, co na temat projektu mówi HBO.

„Ponad dwuletnie prace nad adaptacją Ślepnąc od świateł zaowocują pierwszym klapsem na planie zdjęciowym już w listopadzie tego roku. Wszystkie sześć odcinków miniserialu reżyserować będzie Krzysztof Skonieczny, twórca „Hardkor Disko”. Scenariusz całości jest wspólnym dziełem Jakuba Żulczyka i Krzysztofa Skoniecznego.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino, z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem – mówi Izabela Łopuch, [Head of Original Production HBO Polska]. Ale chcemy również, żeby ‘Ślepnąc od świateł’ było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości – ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę.”

Nie możemy się doczekać! Nasz wywiad z Jakubem Żulczykiem znajdziecie tutaj. 

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News