Dlaczego w angielskiej katedrze pojawiło się 2,5 tysiąca ptaków?

Wnętrze gotyckiej katedry wypełnione mnóstwem białych papierowych ptaków.

W katedrze w Salisbury powstała instalacja, składająca się z ponad 2500 papierowych białych gołębi, symbolu pokoju, zawieszonych pod sklepieniem nawy głównej. Jest to reakcja na marcowe wydarzenia – otrucie byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki, Julii.

Praca Les Colombes (z franc. gołębie) była wystawiana już w Monachium, Jerozolimie, San Francisco i w Berlinie. 12 maja została udostępniona w katedrze w Salisbury i będzie można ją tam oglądać do 22 lipca.

W każdej z tych lokalizacji niemiecki artysta Michael Pendry angażował ludzi do napisania na kartce czegoś od siebie, a następnie złożenia z nich swoich własnych papierowych gołębi, które później włączał do kolejnych instalacji. Pomimo że kartonowe ptaki są wykonywane przez różnych ludzi i być może minimalnie się od siebie różnią, to jako ogół tworzą harmonijną całość. Mają stanowić symbol podstawowych praw człowieka – wolności i pokoju.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Białe papierowe gołębie zawieszone pod sklepieniem gotyckiego kościoła. Białe papierowe gołębie zawieszone pod sklepieniem gotyckiego kościoła.

Tekst: Maja Lipiec

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News