Czy założylibyście garnitur z kołdry?

Dwoje ludzi, kobieta i mężczyzna siedzacy w metrze ubrani w strój, który wygląda jak kołdra

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, o ile wstawanie byłoby prostsze, gdyby można było wyjść z łóżka, jednocześnie wcale z niego nie wychodząc? Brytyjczycy znaleźli rozwiązanie tego odwiecznego, porannego problemu.

The Suvet, garnitur-kołdra, czyli połączenie komfortu pościeli i jednocześnie stylowego (no, może trochę przesadziliśmy) płaszcza. Do wiosny jeszcze chwila, więc czemu nie? Pomysłodawcą tego projektu jest irlandzka sieć hoteli Jurys Inn, a wszystko po to, aby wstawało nam się rano znacznie szybciej i mniej boleśnie.

Kobieta i mężczyzna ubrani w biały strój z kołdry

Jurys Inn przeprowadzili badania, w których okazało się, że dla 56% Brytyjczyków proces wstawania potrafi być niezwykle wyczerpujący. Jest kilka powodów ku temu: za mało snu (42%), zniechęcająca aura na zewnątrz — poza kołdrą (40%), jak również po prostu obawy związane z nadchodzącym dniem w pracy (31%). Sami rozumiecie, na powyższe wyniki istniało tylko jedno rozwiązanie: stworzenie garnituru-kołdry, dzięki której ludzkość będzie mogła bardziej entuzjastycznie podchodzić do rozpoczynającego się dnia.

Żyjemy w świecie pracoholizmu, gdzie sytuacje takie jak zmęczenie, brak snu, czy sama wizja opuszczenia ciepłej pościeli powodują, że proces wstawania staje się nie do zniesienia — tłumaczy Wendy Bendstead, która jest odpowiedzialna za projekt stroju.

Garnitur-kołdra, to póki co jedynie prototyp, ale jeśli będzie zainteresowanie wśród ludzi, nie wykluczone, że pojawi się w sprzedaży. No sami powiedzcie, kupilibyście taki strój?

Kobieta ubrana w garnitur-kołdrę

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News