Nieskrępowane iRoboty: sprzątanie staje o wiele łatwiejsze!

Robot odkurząjący iRobot

Czy sprzątanie może być łatwe i przyjemne? Może! A czy można sprzątać bez wstawania z miękkiej kanapy? Owszem! Przekonajcie się jak!

Do polskiej oferty marki iRobot włączone zostały dwa nowe modele robotów odkurzających
Roomba z możliwością obsługi za pomocą aplikacji mobilnej iRobot HOME. Będą to obecnie najtańsze w ofercie urządzenia, które wyposażono w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Jednocześnie firma informuje, że ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątający marki iRobot przekroczyła w czerwcu pułap 200.000.

Liczba sprzedanych robotów domowych świadczy o wzrastającym zaufaniu konsumentów do tego typu urządzeń. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie efektywność ich pracy. Inżynierowie marki iRobot opracowują coraz to nowe systemy w zakresie wydajności, ale również poszukują nowych rozwiązań, chociażby w zakresie wygody użytkowania. W tym celu iRobot wyposaża swoje roboty w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi, aby ich obsługa stała się jeszcze prostsza i ograniczała się wyłącznie do korzystania z aplikacji iRobot HOME. Dziś do polskiej oferty marki dołączają dwa nowe roboty odkurzające Roomba 695 oraz Roomba 696.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Robot odkurząjący iRobot

Obydwa modele poruszają się w oparciu o wytyczne systemu nawigacji iAdapt i wykorzystują opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania. Dzięki niemu zanieczyszczenia, również te przy krawędziach, zagarniane są przez wirującą szczotkę boczną w kierunku centralnej części robota. Tam trafiają na przeciwbieżne poruszające się szczotki główne, które podnoszą je, by następnie siła ssąca przeniosła je do pojemnika na zanieczyszczenia.

Roomba może zostać zainicjowany przyciskiem na obudowie robota, z poziomu aplikacji mobilnej iRobot HOME lub automatycznie za sprawą harmonogramu pracy. Dzięki temu rozwiązaniu właściciel robota może ustawić na każdy dzień tygodnia odpowiednią porę automatycznego zainicjowania cyklu odkurzania – np. gdy przebywa w pracy. Roboty Roomba 695 oraz Roomba 696 zostały wyposażone w szereg czujników oraz systemów optymalizujących ich pracę. Znajdziemy wśród nich m.in. technologie intensyfikacji pracy na obszarach bardziej zabrudzonych, wykrywania uskoków czy przeszkód, np. mebli, aby robot przed nimi zwalniał i delikatnie się z nimi stykał. Dzięki niewielkim gabarytom (33,5 cm x 9,3 cm) potrafią odkurzyć w trudno dostępnych miejscach, np. pod meblami czy łóżkiem.

Robot odkurząjący iRobot

Wyposażenie nowych modeli obejmuje zintegrowaną Stację Dokującą z przewodem, jeden dodatkowy filtr (AeroVac), narzędzie do czyszczenia szczotek, instrukcję użytkownika oraz Wirtualną Ścianę Dual Mode. Ta ostatnia pozwala na ograniczenie terenu pracy robota w jednym z dwóch trybów – prostej wiązki (długość do 3 metrów) lub HALO (okręgu o promieniu 60 cm).

iRoboty Roomba 695 oraz 696 charakteryzują się odświeżonym designem, który łączy wygodę (łatwiejsze opróżnianie pojemnika oraz większy uchwyt do przenoszenia urządzenia) z intuicyjnością obsługi. Panel środkowy posiada obecnie najbardziej potrzebne przyciski – uruchomienie pełnego cyklu sprzątania, włączenie sprzątania punktowego (1,5 mkw.) oraz powrót do Stacji Dokującej. Pozostałe przyciski zostały przeniesione do aplikacji mobilnej iRobot HOME.

Dzięki współpracy z dedykowaną aplikacją dwaj nowi przedstawiciele rodziny iRobot Roomba mogą pracować w połączeniu z domową siecią Wi-Fi. Pozwala to na obsługę z poziomu urządzenia mobilnego oraz bieżące aktualizowanie oprogramowania robota bez ingerencji użytkownika. Aplikacja iRobot HOME pozwala m.in. na ustalenie harmonogramu pracy robota, czy dokonanie ustawień indywidualnych. Dodatkowo dostarcza informacji o aktualnym stanie urządzenia (np. o konieczności wyczyszczenia zbiornika) statusie jego pracy, porad oraz zapewnia bezpośredni dostęp do pomocy technicznej, a od niedawna aplikacja udostępnia dogłębne raporty na temat pracy urządzenia. Aplikacja iRobot Home jest kompatybilna z systemami Android oraz iOS.

Robot odkurząjący iRobot

Nowe modele dostępne są w sugerowanej cenie katalogowej:
iRobot Roomba 695: 2399 PLN
iRobot Roomba 696: 2399 PLN

Więcej informacji na temat marki iRobot znajdziesz na http://www.irobot.pl/.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News