Co znajdziemy w internetowym sklepie Banksy’ego „Gross Domestic Product”?

Trzy produkty ze strony Bansky'ego

Anonimowy brytyjski artysta przygotował pierwszą serię swoich artykułów domowych takich jak kubki, wycieraczki, czy nawet kuloodporna kamizelka Stormzy’ego.

Projekt nazwany Gross Domestic Product został stworzony przez artystę, by zabezpieczyć jego własny znak firmowy Banksy, po niedawnej bitwie z firmą produkującą kartki okolicznościowe, która próbowała przejąć prawną opiekę nad pseudonimem artysty. Więcej na ten temat pisaliśmy na początku października: Bansky otworzył dystopijny sklep z artykułami domowymi, do którego nie można wejść.

Nowa, oficjalna strona sklepu zawiera różnorodny wybór, jak napisał sam artysta: sztuki, artykułów domowych i rozczarowań. Ceny produktów zostały obniżone na tyle, by produkty były dostępne dla każdego, a Banksy dodał, że prosi zamożnych kolekcjonerów sztuki o powstrzymanie się przed zakupami. Ceny produktów w sklepie Banksy’ego zaczynają się już od 10 funtów, a kończą na 500.

To nie jest prawdziwy sklep. Znaczy, sklep istnieje, można kupić rzeczy, można je zwrócić, spełnia on wszelkie wymogi, ale wszystkie produkty powstały w studio artystycznym, nie w fabryce. Tam, gdzie to możliwe, używamy materiałów pochodzących z recyklingu. Zakupy w naszym sklepie będą prawdopodobnie najbardziej rozczarowującym doświadczeniem w handlu detalicznym – powiedział Banksy w rozmowie z Hypebeast.

Aby dokonać zakupów, trzeba się zarejestrować, uzupełnić swoje dane, potwierdzić, że nie jest się robotem oraz odpowiedzieć na pytanie: Czy sztuka ma znaczenie? Nie zwlekajcie i odwiedźcie stronę Gross Domestic Product.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News