Cisseksualni mężczyźni chcą zorganizować „Heteroseksualną Paradę” w odpowiedzi na Parady Równości

Tęczowa flaga

Czerwiec od wielu lat jest określany mianem Pride Month – miesiąca dedykowanego społeczności LGBTQ+. Jednym z corocznych elementów obejmujących celebrację Pride Month są oczywiście Parady Równości.

Nie wszyscy są jednak zachwyceni tym faktem. Grupa cisseksualnych mężczyzn identyfikująca się jako Super Happy Fun America postanowiła zorganizować konkurencyjną paradę o nazwie Straight Pride Parade. Parada ma się odbyć tego lata w Bostonie.

Czytaj również: Dlaczego czerwiec jest określany jako Pride Month, czyli miesiąc LGBTQ+?

Cisseksualizm to termin określający tożsamość płciową, gdzie doświadczenia z nią związane są zgodne z płcią biologiczną, przypisaną w momencie urodzenia. Koncepcja ta jest przeciwieństwem transpłciowości.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Bostońska Parada Heteroseksualna, podobnie jak Parada Równości ma być jednodniowym wydarzeniem i składać się z parady oraz ceremonii podniesienia heteroseksualnej flagi społeczności cis.

W opisie wydarzenia można przeczytać następujące wezwanie: Domagamy się zakończenia dyskryminacji osób heteroseksualnych, też chcemy mieć własną paradę!

Czy Parada Heteroseksualna faktycznie się odbędzie – nie wiadomo, wniosek o jej zorganizowanie nie uzyskał jeszcze niezbędnych zezwoleń. Reakcje internautów mówią jednak same za siebie i to je pozostawimy poniżej jako nasz komentarz w sprawie.

2/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News