Strona główna miasto W Chinach powstała biblioteka, o jakiej marzy każdy książkoholik!

W Chinach powstała biblioteka, o jakiej marzy każdy książkoholik!

Wnętrze biblioteki w Chinach

Uwaga wszyscy książkoholicy, mamy dla Was nie lada atrakcję! Jeśli nie wiecie, gdzie wybrać się na wakacje, polecamy zabookować lot do Chin, bo właśnie tam został kilka dni temu otwarta najbardziej zjawiskowa biblioteka na świecie!

Biblioteka jest zlokalizowana w dzielnicy Binhai w mieście Tianjin i została zaprojektowana przez MVRDV przy współudziale architektów z TUPDI. Jej powierzchnia to 34 tysiące metrów kwadratowych, na których można zmieścić ponad 1,2 miliona książek.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ukończenie prac nad biblioteką zajęło trzy lata, a w środku znajdziemy między innymi: strefę czytania, wypoczynku, osobne pokoje do pracy, sale konferencyjne, a także sale komputerowe. Pytanie pozostaje jedno: czy przebywając w tak zapierającym dech w piersiach wnętrzu, ktoś będzie w stanie skupić się na nauce?

Zobacz również: Dziwne książki, które istnieją naprawdę

Białe, ogromne wnętrze biblioteki z wielką świetlną kulą na środku Wnętrze biblioteki Ogromny budynek biblioteki od zewnątrz Wnętrze biblioteki Wnętrze biblioteki Wnętrze biblioteki

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News