Artystka komiksami pokazuje „bolączki dorosłego życia”

Rysunek kobiety z zielonymi roślinami i obok z uschniętymi

Bycie dorosłym – kiedyś nasze marzenie, dzisiaj nasz koszmar. Patrząc z perspektywy czasu, nie wiemy, do czego nam się tak spieszyło z tą dorosłością, ale czasami stwierdzamy, że nie było warto.

Podobnego zdania jest Clare Kayden Hines, artystka z Kalifornii, która regularnie wrzuca na swój Instagram komiksy podsumowujące codzienne sytuacje, z którymi jako tak zwani dorośli, musimy się codziennie mierzyć.

Jak sama mówi, inspiracja przyszła z życia – pracowała w dużej firmie IT i przygnieciona dorosłym życiem i obowiązkami z niego wynikającymi, postanowiła stworzyć swoje komiksowe alter-ego, które odzwierciedla jej nieustanną walkę pomiędzy tym, co powinna robić, a rosnącym oporem wobec bycia dorosłą.

Kayden w moich krótkich komiksach przechodzi przez różne – niewygodne, śmieszne, przyziemne i frustrujące doświadczenia życiowe. Każdy z nas toczy wewnętrzne bitwy, by być w pełni funkcjonującymi istotami ludzkimi. Wiecie, to tak, jakby nasze mózgi były w nieustannej wojnie z naszym lenistwem. Tak, jak wtedy, gdy stajecie nad zlewem pełnym brudnych naczyń i myślicie: KUUUUURWAAAA. Ale i tak finalnie musicie je umyć. Albo te wszystkie zalegające w skrzynce nieodpisane wiadomości, które wraz z biegiem czasu wywołują u Was coraz większy lęk, żeby na nie odpowiedzieć – mówi Clare.

https://www.instagram.com/p/Bd2vwtmgiSi/?taken-by=kaydenhines

https://www.instagram.com/p/BeGWopsALZR/?taken-by=kaydenhines

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News