Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety

Trzy portrety przedstawiające twarz mężczyzny

William Utermohlen, artysta pochodzący z Anglii w 1995 roku otrzymał diagnozę, która obróciła jego świat do góry nogami. Alzheimer.

William zmarł w 2007, jednak w ostatnich latach swojego życia postanowił udokumentować postępującą chorobę, malując każdego roku swój portret. Jego żona Patricia wyjaśniła, dlaczego te portrety są tak ważne: Te obrazy pokazują, jak duży wysiłek musiał włożyć William w to, by wyjaśnić swoją zmieniającą się jaźń, swoje lęki i smutek.

Chociaż trudno jednoznacznie stwierdzić, czy choroba odebrała mu zdolność malowania, czy rozpoznawania samego siebie, pewne jest to, że obrazy, które zaraz zobaczycie są wyjątkowym świadectwem chorej osoby, która musiała codziennie być świadkiem, jak jej umysł traci władze.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zobacz również: Fotograf stworzył wyjątkową sesję z bezdomnymi. Kim by byli, gdyby spełnili swoje marzenia?

1 1 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 2 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 3 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 4 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 5 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 6 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 7 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety 8 2 Artysta z Alzheimerem przez 5 ostatnich lat życia próbował malować swoje portrety

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News