Artysta przerobił kultowe intro z The Simpsons, by pokazać, jak przygnębiające jest życie w Rosji

Zrzut ekranu z intra The Simpson i przeróbki

The Simspons to jeden z najbardziej kultowych serialów animowanych, pokazujący od satyrycznej strony życie amerykańskiej rodziny z klasy robotniczej.

Serial znany z dowcipnego i uszczypliwego spojrzenia na amerykańską kulturę, politykę, historię i społeczeństwo pobił serca milionów widzów na całym świecie, stając się najdłużej emitowanym serialem w historii telewizji (30 lat).

Trudno nam sobie wyobrazić, że Simpsonowie mogliby być czymś innym niż opowieścią o dziwacznej, pięcioosobowej amerykańskiej rodzinie, która co krok wpada w różnorakie kłopoty. Jednak ktoś postanowił sprawdzić, jak postacie radziłyby sobie w innym otoczeniu, na przykład w Rosji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Grafik z Moskwy, Lenivko Kvadratjić, twórca kanału YouTube o nazwie Lazy Square wykonał śmiały krok, zmieniając Simpsonów w rodzinę żyjącą nędznym życiem gdzieś w Rosji. Mężczyzna urodził się pod koniec istnienia ZSRR na Syberii.

Simpsonowie wywarli na mnie ogromny wpływ – podobnie jak na ludzi na całym świecie. Zawsze chciałem zrobić parodię Simpsonów z lokalnym powiewem mojego kraju.

Rosyjska wersja The Simpsons w mgnieniu oka stała się wiralowa, zbierając w kilka dni ponad 1,5 miliona wyświetleń.

80% osób pokochało to, co zrobiłem, pozostałe 20% nie zrozumiało, że to parodia i uznało mnie za narodowego wroga. Uważają, że zachód pomyśli, że tak naprawdę wygląda życie w Rosji. Zastanawiam się, dlaczego tak tego się obawiają, jeśli mówią, że nie jest to prawdą. Tak czy siak, większość (głównie z małych miast) mówi, że to jest dokładnie to, co widzi każdego dnia.

Przerobione intro The Simpsons w wersji rosyjskiej zaczyna się od dramatycznej muzyki i ciemnych chmur, które zasłaniają miasto. Bohaterowie stracili swój żółty kolor i energię, zostając zastąpionymi ponurą grupą ludzi.

Bart Simpson nie jest buntowniczym dowcipnisiem, ale brutalnym łobuzem, który okrada inne dzieci. Marge zmieniła się w gorzką kobietę, wściekle robiącą zakupy w tandetnym sklepie. Homer to ochroniarz, którzy spędza całe dnie na telefonie, paląc papierosy i kradnąc lampę po wyjściu z pracy. Lisa to smutna mała dziewczynka, która kręci się po dworcu PKS.

Powiemy tyle: bardziej przygnębiająco być nie mogło. Przekonajcie się sami.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News