Art Filter. Zrób selfie i zostań znanym dziełem sztuki dzięki aplikacji Google Arts & Culture

google arts and culture

Art Filter. Google wprowadza nową aplikację do popularyzacji kultury i dzieł sztuki. Powstały filtry rozszerzonej rzeczywistości oparte na kultowych obrazach, przedmiotach i akcesoriach z całego świata. Możecie teraz w trybie selfie nakręcić video lub zrobić zdjęcie, aby w łatwy sposób stać się autoportretem Van Gogha lub Fridy Kahlo.

A może wolicie zostać słynną Dziewczyną z perłą. Możecie też nałożyć tradycyjny hełm japońskiego samuraja, a także niezwykły starożytny egipski naszyjnik. Aplikacja służy do poznawania dzieł sztuki. A gdyby tak móc poznać historię Dziewczyny z perłą, zakładając jej kolczyki? Albo mieć możliwość przymierzenia japońskiego hełmu pochodzącego z odległych czasów tradycji samurajskich? Od dzisiaj jest to możliwe, dzięki nowej funkcji Art Filter dostępnej w aplikacji Google Arts & Culture.

Art Filter to pięć edukacyjnych i zabawnych filtrów rozszerzonej rzeczywistości, opartych na kultowych obrazach, przedmiotach i akcesoriach z całego świata. Stworzenie ich nie byłoby możliwe bez partnerów – instytucji kultury, które udostępniają użytkownikom Google Arts & Culture swoje niesamowite kolekcje online. W tym nowatorskim doświadczeniu każdy filtr został zaprojektowany z największą starannością tak, aby użytkownicy mogli przyjrzeć się historycznym artefaktom w wysokiej jakości i pod każdym kątem. Przed wypróbowaniem danego filtra, można także dowiedzieć się więcej o historii danego przedmiotu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak to działa? Aby rozpocząć, wystarczy pobrać aplikację Google Arts & Culture na Androida lub iOS

google arts and culture

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News