Niewidziane dotąd zdjęcia Fridy Kahlo i Diego Rivery, wykonane przez kochanka artystki, zostaną wystawione na aukcji

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające trzy kobiety i mężczyznę na werandzie

Kolekcja intymnych, a jednocześnie zupełnie zwyczajnych zdjęć z życia Fridy Khalo i Diego Rivery już niedługo pójdą pod aukcyjny młotek. Fotgrafie zostały stworzone przez Nickolasa Muraya — wybitnego artystę i kochanka Fridy.

Niewidziana dotąd kolekcja aż 78 zdjęć pojawi się na aukcji w nowojorskim Sotheby’s 5 kwietnia. Wiele z nich powstało w domu Fridy i Diego, gdy para przebywała w towarzystwie swoich przyjaciół, między innymi kompozytora Coarlosa Chaveza, socrealistycznego artysty Marina Greenwooda, czy aktorki Margo Albert.

Frida Kahlo wykorzystała swoją sztukę jako środek do badania swojej tożsamości, meksykańskiego dziedzictwa, czy też polityki i kwestii niepełnosprawności. Kahlo przez dużą część swojego życia była związana ze wspomnianym Diego Riverą, chociaż ich związek należał raczej do tych burzliwych. Stąd też, w 1931 roku rozpoczęła romans z fotografem Nickolasem Murayem, którego zdjęcia będzie można wylicytować na aukcji. Romans ten trwał 10 lat.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Prace Muraya znane są z delikatnego, wręcz miękkiego stylu. Zdjęcia Fridy to jedna z największych jego kolekcji fotografii. Będą one dostępne także do licytacji online.

 Czarno-białe zdjęcie kobiety na tle kaktusów Czarno-biały portert kobiety i meżczyzny Czarno-białe zdjęcie przedstawiające trzy kobiety i mężczyznę na werandzie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News