8 faktów, które musicie znać przed obejrzeniem nowego Twin Peaks

Brunetka w krotkich wlosach ubrana w zielony sweter ma podwiniete rekawy i stoi w damskiej toalecie z rozowymi scianami palac papierosa

Po 26 latach na ekrany wrócił wyczekiwany kultowy serial Twin Peaks. Trzeci sezon jest kontynuacją odcinków sprzed lat. Poniżej prezentujemy 8 faktów, o których powinniście wiedzieć, przed obejrzeniem nowych odcinków najlepszego serialu wszechczasów.

1. Twin Peaks to kultowy serial lat 90. Bardzo popularny, doceniony nie tylko przez widzów, ale także przez krytyków. Oglądający zadawali sobie kluczowe pytanie: kto zabił Laurę Palmer? Nie była to złota era internetu, więc fani serialu długo czekali od odcinka do odcinka, aby poznać kolejną tajemnicę mrocznego serialu.

Pomieszczenie w ktorym zamiast scian sa krwisto czerwone kurtyny po srodku jest podloga w czarno biale zygzaki a na koncu drogi stoi mezczyna ubrany w garnitur

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2. David Lynch wyreżyserował Twin Peaks w niepowtarzalnym, charakterystycznym dla niego stylu. Tego klimatu nie da się podrobić. Nakładanie na siebie obrazów, podróże pomiędzy sferą jawy i snów, przewijanie czasu, filmowanie aktorów od tyłu, nietypowe kadrowanie to tylko kilka przykładów zabiegów, jakich używał Lynch.

Ptak siedzacy na galezi patrzacy w lewo

3. Twin Peaks posiada niesamowity soundtrack. Muzyka z czołówki skomponowana przez Angelo Badalamentiego, idealnie wpasowała się w na pozór spokojną atmosferą miasteczka. Niby spokojna i radosna, a jednak jest w niej coś niepokojącego i tajemniczego. 

Mezczyzna w czarnych uzelowanych wlosach siedzi w barze i pije kawe z bialej filizanki jest usmiechniety

4. Bohaterowie występujący w Twin Peaks tylko z pozoru byli przeciętnymi postaciami. Każdy z nich miał swoje dziwactwa. Główny bohater Agent Cooper, mimo że był stróżem prawa, nie pracował w sposób konwencjonalny. Przykładem mogą tu być jego sny, które traktował jako realne wskazówki w śledztwie. Uzależniony od czarnej kawy, swoje sprawozdania zawsze nagrywał na dyktafonie. Uwielbiał lokalną naturę.

W czerwonym pomieszczeniu glowa mezczyzny dlogowlosego o siwim kolorze wlosow z szalenczym wzrokiem

5. Tajemniczy zabójca z Twin Peaks został uznany za najstraszniejszego i najdziwniejszego bohatera w filmografii lat 90. Bob pojawiał się znikąd w najmniej oczekiwanych momentach. Przyprawiał o gęsią skórkę nie tylko postacie serialowe, ale także widzów.

Dwoch mezczyzn siedzi na komisariacie przy stole pelnym paczkow

6. Dużą rolę w serialu Twin Peaks odgrywał motyw spożywania posiłków i picia kawy. Bohaterowie często spotykali się w jadłodajni Double R Dinner przy wyśmienitym placku wiśniowym. Na komisariacie nigdy nie brakowało świeżych pączków. Natomiast Agent Cooper był miłośnikiem czarnej kawy, której smakiem nieustannie się zachwycał.

Wjazd do miasteczka na tablicy widzimy napis Welcome To Twin Peaks Po lewej stronie znajduje sie ulica a po prawej drzewa i zielona trawa

7. Twin Peaks jest pełen tajemnic. Tajemnica goni tajemnicę. To właśnie ona sprawia, że widz czeka z zapartym tchem na kolejny odcinek.

Zdjecie usmiechnietej blondynki w polowie wyciete i wstawione w nie zdjecie twarzy zwloki

8. Przez kolejne dwa sezony zarówno bohaterowie serialu, jak i widzowie zadają sobie jedno, główne pytanie, kto zabił Laurę Palmer. Nie możemy jednak zapomnieć o wątkach pobocznych, równie tajemniczych, czekających na rozwiązanie.

Przypominamy, że najnowsze odcinki Twin Peaks są dostępne już na platformie HBO GO. Kto już oglądał? Jakie wrażenia? Piszcie w komentarzach pod artykułem.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

2/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News