Najnowszy polski design, najlepsze plakaty i ilustracje. Gdzie to wszystko? Na Targach Rzeczy Ładnych!

Ludzie stojący przy stoisku z plakatami

Targi Rzeczy Ładnych w tym roku otwierają jesienny sezon nie jednym, a dwoma wydarzeniami! W dniach 14-15 września Centrum Koneser zamieni się w mekkę polskiego projektowania.

Po sukcesie ubiegłorocznej wrześniowej edycji Targi Rzeczy Ładnych Fresh, wydarzenie powraca do Warszawy. TRŁ Fresh kładzie nacisk na debiuty, nowe projekty i kolekcje i premierowe produkty. Ponad 150 wystawców i aż 50 debiutantów – na targach będzie można znaleźć zarówno początkujące marki, które debiutują przed warszawską publicznością, ale nie zabraknie też nowych kolekcji, jak i premier od ulubionych producentów i projektantów polskiego designu.

View this post on Instagram

JEST! Jeszcze gorąca lista znakomitych wystawców TRŁ Fresh! #2! 150 marek, w tym aż 47 debiutów, których nigdy nie widzieliście na TRŁ! Właśnie dla takich chwil spędzamy godziny na uważnym przeglądaniu i wybieraniu zgłoszeń. Uwielbiamy odkrywać z Wami nowych projektantów, trendy i zjawiska i bardzo nam miło, że to właśnie z tym świetnym składem spotkacie się 14-15 września w @centrum_praskie_koneser . A zapowiada się wspaniale – strefa CERAMIKA to będzie jakiś obłęd! Powrót @aoomistudio, mnóstwo nowości i różnorodność, jakiej jeszcze w historii TRŁ nie było. Nie możemy doczekać się premiery nowej strefy ROŚLINY, gdzie zazielenią się dla Was wspaniali wystawcy z kwiatami, roślinami, doniczkami, akcesoriami i ozdobami – idealnie na nowy jesienny sezon. W MEBLACH zaskakujące premiery z @thegoodliving.co na czele. Debiuty z całej Polski i setki premierowych produktów będą czekały na Was we wszystkich strefach, dlatego ogromne brawa i podziękowania dla wszystkich debiutantów TRŁ FRESH!, a są nimi: @3deski.pl, @archizoblocks, @babalubakids l, @badylarz_kwiatycieteweuforii, @balalu_baby, @biophilicstudio, @ceramastudio, @ceramicznosci_ceramics, @chmurrraburrra, @coco_ceramics, @czynie_ceramic, @domroslin_sklep , @dwatuziny, @enamelloft, @fikaceramika, @filoloop, @flying_cranes_art, Glass garden design, @inwoodwt, JoGi pracownia ceramiki, @ladnebomoje, @lenoa_gems, lessFORM, @madelinehouse.pl, @majolikon, @martacierluk, @minnt.pl, @miszek.polska, @montownia_mebli, @muastudios, @nelart.pl, @plantsforhumans, @pufadesign, @ręcznie robione, @robmyto, @simplehouseworld, @slou.pl, SPAWW, @studioopuncja, @styrylska_design, The Good Living&Co., @urbannature_gallery, @vekkedesign , @wydawnictwo_widnokrag, @woodworkshop_warsaw i @woskowijki! Przywitajcie ich lajkami 🙂 I koniecznie poznajcie na żywo już 14-15 września. A gdyby tego było mało, to możemy zdradzić, że podczas TRŁ FRESH! # po raz pierwszy będziecie mogli kupić nie tylko rzeczy do domu, ale też…cały dom! Prawda Simple House?:) Zatem rezerwujcie kalendarze, dołączajcie do wydarzenia, odkładajcie zaskórniaki, bo będzie super. #targirzeczyładnych #trłfresh

A post shared by Targi Rzeczy Ładnych (@targirzeczyladnych) on

– Nie możemy doczekać się spotkania z debiutantami – jesteśmy pewni, że kilkoro podbije gusty odwiedzających. Nasi faworyci to m.in. kolorowe stalowe meble od The Good Living&Co, MUAStudios ze zniewalająco ładną ceramiką, Archizo z Łodzi – twórcy edukacyjnych klocków architektonicznych oraz Simple House, na których stoisku znajdziecie… całe nowoczesne domy! – mówią Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, którzy są pomysłodawcami i organizatorami Targów Rzeczy Ładnych.

Znakomicie zapowiadają się strefy WELLNESS i DZIECI. W tej pierwszej jak zwykle będzie czekała czołówka polskich niezależnych marek z kosmetykami ekologicznymi, świecami, perfumami i produktami poprawiającymi jakość codziennego życia.

Na stoisku YOPE będzie można zrobić refill kosmetyków w płynie, a na stoisku Woskowijki by Malu zakupić ekologiczne opakowania zastępujące folię spożywczą. W strefie DZIECI będą czekały m.in. najlepsze książki dla najmłodszych od czołowych polskich wydawnictw takich jak Dwie Siostry, czy Wytwórnia.

View this post on Instagram

Odliczamy godziny do końca zgłoszeń na TRŁ Fresh! #2 – nowy polski design i każde odświeżenie skrzynki to niespodzianka! Nowe marki, nowe produkty – uwielbiamy ten moment 🙂 I dlatego w tych emocjach możemy też podzielić się z Wami projektem plakatu tegorocznej edycji TRŁ FRESH!, który będzie też okładką targowej broszury, którą dostanie każdy gość targów. A na niej dwa produkty wystawców, których na pewno zobaczycie w @centrum_praskie_koneser Po długich naradach na symbole tej edycji wybraliśmy świetne krzesło Pinkio od @szyszkadesign (pozdrawiamy!) oraz naścienny kwietnik Jeno od marki @elementuj.pl (także pozdrawiamy!), który promuje premierową strefę ROŚLINY, jakiej jeszcze na TRŁ nie było 🙂 Za projekt plakatu i całej identyfikacji odpowiadają jak zawsze znakomici @alelampart i Artur Błaźniak. Dzięki – wyszło super! Tymczasem wracamy do przeglądania zgłoszeń – czekamy na nie do północy! Formularz zgłoszeniowy dla chętnych: http://www.targirzeczyladnych.pl/form/trl-fresh-2 Kończymy bo jesteśmy zarobieni odświeżaniem 😉 #targirzeczyładnych #trłfresh #design #warszawa #meble #rośliny

A post shared by Targi Rzeczy Ładnych (@targirzeczyladnych) on

Drugim wydarzeniem, choć jednodniowym – 14 września będzie TRŁ PRINT. Na jeden dzień Centrum Koneser po raz pierwszy stanie się centrum polskiego plakatu i wszystkiego, co związane z papierem!

Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski zaprezentuje swoje prace, grafiki, serigrafie i sitodruki. Obok siebie staną obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny, tacy jak Dawid Ryski, Paweł Jońca, Joanna Górska, Jerzy Skakun, czy Bartosz Kosowski. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na międzynarodowych konkursach, ale też mniejsze ilustracje i rysunki.

View this post on Instagram

To już naprawdę tylko minuty na zgłoszenia na pierwszą w historii edycję TRŁ Print! – plakat / ilustracja / druk. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu – to jest po prostu FALA zgłoszeń od niesamowitych ilustratorów i projektantów! Wybór będzie niesamowicie trudny, a jednocześnie już dziś obiecujemy – warto będzie zobaczyć te tysiące plakatów i ilustracji na żywo 14-15 września. Normalnie zaraz zwariujemy! I przy tej okazji miło nam wreszcie pokazać plakat TRŁ PRINT!, z charakterystycznym turkusowym "P" jak PRINT, za którym warto się będzie w najbliższych tygodniach i miesiącach rozglądać. Za całą identyfikację graficzną dziękujemy świetnym projektantom Ale Lampart i Artur Blaźniak. Od jutra nurkujemy w zgłoszeniach, a jeszcze dziś zapraszamy do wysłania swojego! Formularz zgłoszeniowy czeka: http://www.targirzeczyladnych.pl/form/trl-print TRŁ PRINT!. To się dzieje naprawdę. Aaaaaa! 🙂

A post shared by Targi Rzeczy Ładnych (@targirzeczyladnych) on

Oprócz klasycznych plakatów i grafik będzie też można znaleźć projekty z mapami, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Swoje stoiska przygotują też m.in Fundacja Przekrój, wydająca Kwartalnik Przekrój oraz autorska księgarnia Tajfuny z literatura azjatycką. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami plakatów z czasów PRL – plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa Tribute to Kaja – prezentacja plakatów Ryszarda Kai – zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu Polska – prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

Na koniec, małe podsumowanie. Targi Rzeczy Ładnych Fresh będą odbywać się w dniach 14-15 września, a TRŁ Print wyłącznie 14 września. Miejsce: Centrum Koneser, Warszawa. Na obie imprezy obowiązuje wspólny bilet w cenie 10 PLN.

Wydarzenie TRŁ Fresh na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1206081039573398/

Wydarzenie TRŁ PRINT na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/367832583880741/

Komentarze
Podaj dalej

Zapisz się do Newslettera