Najnowszy polski design, najlepsze plakaty i ilustracje. Gdzie to wszystko? Na Targach Rzeczy Ładnych!

Ludzie stojący przy stoisku z plakatami

Targi Rzeczy Ładnych w tym roku otwierają jesienny sezon nie jednym, a dwoma wydarzeniami! W dniach 14-15 września Centrum Koneser zamieni się w mekkę polskiego projektowania.

Po sukcesie ubiegłorocznej wrześniowej edycji Targi Rzeczy Ładnych Fresh, wydarzenie powraca do Warszawy. TRŁ Fresh kładzie nacisk na debiuty, nowe projekty i kolekcje i premierowe produkty. Ponad 150 wystawców i aż 50 debiutantów – na targach będzie można znaleźć zarówno początkujące marki, które debiutują przed warszawską publicznością, ale nie zabraknie też nowych kolekcji, jak i premier od ulubionych producentów i projektantów polskiego designu.

– Nie możemy doczekać się spotkania z debiutantami – jesteśmy pewni, że kilkoro podbije gusty odwiedzających. Nasi faworyci to m.in. kolorowe stalowe meble od The Good Living&Co, MUAStudios ze zniewalająco ładną ceramiką, Archizo z Łodzi – twórcy edukacyjnych klocków architektonicznych oraz Simple House, na których stoisku znajdziecie… całe nowoczesne domy! – mówią Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, którzy są pomysłodawcami i organizatorami Targów Rzeczy Ładnych.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Znakomicie zapowiadają się strefy WELLNESS i DZIECI. W tej pierwszej jak zwykle będzie czekała czołówka polskich niezależnych marek z kosmetykami ekologicznymi, świecami, perfumami i produktami poprawiającymi jakość codziennego życia.

Na stoisku YOPE będzie można zrobić refill kosmetyków w płynie, a na stoisku Woskowijki by Malu zakupić ekologiczne opakowania zastępujące folię spożywczą. W strefie DZIECI będą czekały m.in. najlepsze książki dla najmłodszych od czołowych polskich wydawnictw takich jak Dwie Siostry, czy Wytwórnia.

Drugim wydarzeniem, choć jednodniowym – 14 września będzie TRŁ PRINT. Na jeden dzień Centrum Koneser po raz pierwszy stanie się centrum polskiego plakatu i wszystkiego, co związane z papierem!

Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski zaprezentuje swoje prace, grafiki, serigrafie i sitodruki. Obok siebie staną obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny, tacy jak Dawid Ryski, Paweł Jońca, Joanna Górska, Jerzy Skakun, czy Bartosz Kosowski. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na międzynarodowych konkursach, ale też mniejsze ilustracje i rysunki.

Oprócz klasycznych plakatów i grafik będzie też można znaleźć projekty z mapami, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Swoje stoiska przygotują też m.in Fundacja Przekrój, wydająca Kwartalnik Przekrój oraz autorska księgarnia Tajfuny z literatura azjatycką. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami plakatów z czasów PRL – plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa Tribute to Kaja – prezentacja plakatów Ryszarda Kai – zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu Polska – prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

Na koniec, małe podsumowanie. Targi Rzeczy Ładnych Fresh będą odbywać się w dniach 14-15 września, a TRŁ Print wyłącznie 14 września. Miejsce: Centrum Koneser, Warszawa. Na obie imprezy obowiązuje wspólny bilet w cenie 10 PLN.

Wydarzenie TRŁ Fresh na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1206081039573398/

Wydarzenie TRŁ PRINT na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/367832583880741/

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News