5 rzeczy, które musisz wiedzieć o „Przebudzeniu Mocy”

Już w ten piątek, we wszystkich kinach w Polsce, będzie można obejrzeć siódmą część Gwiezdnych Wojen. Podekscytowany? Bilety już od dawna leżą bezpiecznie w Twoim portfelu? Zabieraj się zatem za czytanie i bądź przygotowany na seans.

1.    Kiedy dzieje się akcja filmu? 30 lat po powrocie Jedi (Epizod VI). Tylko w tak dużym odstępie czasu J.J. Abrams był w stanie odtworzyć oryginalny casting z tak znanej na całym świecie trylogii.

2.    Kim są nowi bohaterowie? Finn (John Boyega), Rey (Daisy Ridley) i Poe (Oscar Isaac) są magiczną trójką, wokół której toczyć się będzie cała akcja VII części. Finn zaczyna jako stormtrooper, Rey jest scrap scavengerem z Jakku, a Poe pilotem. Z pewnością narobią na ekranie wiele zamieszania.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


3.    Skąd się wziął Kylo Ren i dlaczego jego miecz świetlny jest w kształcie krzyża? Według źródeł, zdaje się być samym następcą Dartha Vadera. Nosi maskę, jego głos jest zmodyfikowany elektronicznie i jest przywódcą ciemnej strony o nazwie The Knights of Ren. Jeżeli chodzi o jego broń, jedna z teorii mówi, że Ren zaprojektował swój miecz w oparciu o stare wzory samych Sithów, ale ma wcale nie przypominać krzyża, lecz odbijające się od siebie źródła energii.

4.    Czy na plakacie promującym film znajduje się nowy model Gwiazdy Śmierci? Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, lecz wiadomo na pewno, że określa się go nazwą Starkiller Base, planetą matką dla First Order. Podobno cała pokryta jest lodem i została przemieniona w śmiertelną broń.

5.    Czy na zwiastunie widzimy planetę znaną już fanom sagi, czyli Tatooine? Nie. Jest to zupełnie nowe miejsce, a mianowicie Jakku. Stamtąd pochodzi jeden z naszych głównych bohaterów.

Troopers

Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy waszą ciekawość w chociażby najmniejszym stopniu. Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać na seans i przeżyć tę niesamowitą przygodę na własnej skórze. Niech moc będzie z wami.

tekst | Nicole Szczekocka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News