LEGO Star Wars obchodzi 20 urodziny. Kilka ciekawostek, które powinien znać każdy fan „Gwiezdnych Wojen”

Scena z Gwieznych Wojen odtworzona przy pomocy klocków LEGO

LEGO podnosi swoje miecze świetlne i tym symbolicznym gestem wznosi toast za sukces serii LEGO Star Wars, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie.

Dawno, dawno temu, w naszej galaktyce, LEGO Star Wars wkroczyło w życie milionów dzieci i miłośników ponadczasowej sagi filmowej Gwiezdne Wojny. W tym roku LEGO świętuje 20. urodziny uwielbianej serii, która nadal łączy fanów w każdym wieku na całym świecie i stała się inspiracją do powstania najwspanialszych międzygalaktycznych historii i bitew, jakie kiedykolwiek stworzono.

Gwiezdne Wojny to opowieść o walce dobra ze złem, a także o wojnie o władzę, która może przynieść wyzwolenie pewnej odległej galaktyce. LEGO Star Wars jest pierwszą serią LEGO opartą na franczyzie i od tamtej pory pozostaje jedną z najpopularniejszych, pozwalając małym i dorosłym już fanom być częścią świata Gwiezdnych Wojen, budować, przebudowywać i rozbudowywać międzygalaktyczne uniwersum, bawić się kreatywnie statkami, modelami i minifigurkami a przede wszystkim przeżywać niezliczone i emocjonujące przygody.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Od początku powstania serii powstało około 700 różnych zestawów (w tym aż 1 000 minifigurek), pięć gier wideo, kilka seriali telewizyjnych i internetowych oraz mnóstwo gadżetów.

LEGO i „Gwiezdne Wojny” to wymarzona kooperatywa, dzięki której mamy zaszczyt tworzyć jedną z najsilniejszych społeczności fanów, którzy cały czas inspirują i rzucają nam wyzwanie, aby przekraczać kolejne granice. Ostatnie 20 lat jest dowodem na wielkie zaangażowanie i oddanie naszych wiernych fanów, którzy budowali, kreowali i dzielili się swoimi przygodami. Dziś moc LEGO Star Wars wciąż jest z nami i wiemy, że nadal mamy przed sobą wiele wspaniałych historii do zbudowania, opowiedzenia i wspólnego przeżywania – mówi Jens Kronvold Frederiksen, Creative Director LEGO Star Wars.

Seria LEGO Star Wars po raz pierwszy została zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Zabawek w Nowym Jorku w lutym 1999 roku i od tego czasu nieprzerwanie przyciąga uwagę fanów. Wówczas na rynek wprowadzono 13 imponujących zestawów LEGO Star Wars oraz LEGO MINDSTORMS Droid.

Z biegiem lat ukazało się także wiele minifigurek postaci z Gwiezdnych wojen, w tym pierwsza wersja minifigurki Chewbacca. Był to wielki sukces ze względu na ambitny i wymagający design. Zespół projektowy wpadł na pomysł stworzenia głowy z futrem pokrywającym tył i przód tułowia, co od tamtej pory jest stosowane w wielu projektach minifigurek.

W ramach obchodów 20-lecia Grupa LEGO wyprodukowała 5 specjalnych, rocznicowych zestawów z kultowymi statkami i ekskluzywnymi minifigurkami. Odtwarzają najpopularniejsze zestawy z ostatnich dwóch dekad, a także podejmują nowy temat ostatnich lat: bitew akcji. Dzięki temu wielbiciele Gwiezdnych Wojen mogą budować swoje ulubione sceny i postaci – Wookieech, Ewoków, księżniczki Lei, Hana Solo i wielu innych, bawiąc się i przeżywając jeszcze więcej międzygalaktycznych przygód. Więcej informacji o nowych zestawach znajdziecie tutaj.

A na koniec, fakty, które powinni znać wszyscy fani Star Wars:

  • Minifigurka Jar Jar Binksa z 1999 roku była pierwszą w historii, która miała unikalnie rzeźbioną głowę LEGO;
  • Yoda, Boba Fett i Ewoks były jednymi z pierwszych minifigurek, które otrzymały krótkie nogi (2002);
  • Z wyjątkiem Luke’a Skywalkera, Hana Solo, droidów bojowych i szturmowców, R2-D2 to postać, która pojawia się w największej liczbie zestawów LEGO Star Wars;
  • Minifigurka Jedi Boba pojawia się tylko w jednym zestawie LEGO – Republic Gunship (7163) z 2002 roku;
  • Minifigurka Dartha Vadera zmieniała się wiele razy na przestrzeni lat, ale jego hełm pozostał niezmieniony w latach 1999-2015;
  • 10179 UCS Millennium Falcon przeszedł niekonwencjonalne testy jakości – spędził dzień w saunie, ponieważ nie mieścił się w piecach używanych do sprawdzania jakości produktu pod kątem odporności na wysokie temperatury;
  • Element przedniej szyby kabiny w modelu X-Wing Fighter (7191) zostaje oparty na formie skrzyni na baterie 4,5 V z pociągu LEGO;
  • 24 minifigurki i droidy zawarte w zestawie 10188 umożliwiają fanom odtworzenie niemal każdej sceny rozgrywającej się w Death Star;
  • Minifigurka Zam Wesell z zestawu Bounty Hunter Pursuit (7133) była jedną z pierwszych minifigurek z dwustronną dekoracją twarzy.

Kalendarium LEGO Star Wars

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News