Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego?

Dwa plakaty Star Wars z lat 70

Cofnijmy się do czasów, gdy zarówno blok wschodni i zachodni nadal odczuwał skutki wojny, a plakaty filmowe produkcji z USA obejmowane były dość surową cenzurą.

Jak dobrze z historii wiecie, nie tylko filmy same w sobie były swojego czasu objęte cenzurą, ale także plakaty. Coś wycięte, coś dodane – wedle wymogów rządu. Sowieckie Gwiezdne Wojny zdecydowanie przykuwają uwagę – potwory wychodzą z tajemniczych czarnych dziur, gwiezdni kowboje ujeżdżają metalowe rumaki. A do tego dziwne przeróbki i mieszanki kolorów, które sprawiają, że obrazy te bardziej przypominają dziwny trip po zażyciu określonej substancji psychoaktywnej niż najbardziej kultowego filmu lat 70.

Zostawiamy Was z kolekcją owych plakatów, które pojawiły się między innymi na Węgrzech, w Rosji, a także w Polsce!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zobacz także: Jak wyglądała pornografia w latach 60. i 70.?

7 9 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 6 11 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 5 10 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 4 13 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 3 12 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 2 13 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 11 4 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 10 4 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 9 8 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego? 8 8 Jak wyglądały plakaty Star Wars w krajach bloku sowieckiego?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News