10 wskazówek dotyczących seksu, których nie uczą w szkołach

Porady dotyczące seksu - mocz w łóżku, antykoncepcja i inne

Edukacja seksualna, nie tylko w Polsce jest dość drażliwym tematem, chociaż niezaprzeczalnie jest to jedna z ważniejszych kwestii przy przekraczaniu bram dorosłego życia.

Użytkownik reddit, ixtothesiren stworzył ostatnio wątek zatytułowany: co powinieneś wiedzieć o seksie, a czego nie dowiedziałeś się na lekcjach edukacji seksualnej. Dzięki szybkiej reakcji społeczności strony zebrała się całkiem pokaźna liczba pożytecznych (i mniej pożytecznych) rzeczy, które powinniście wiedzieć na temat seksu, a których być może nie wiecie.

Wiadomo, edukacja seksualna w szkołach zwykle jest mocno upraszczana i pomija newralgiczne tematy. Dlatego też wybraliśmy dla Was:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


10 najbardziej pożytecznych wskazówek dotyczących seksu.

Zobacz także: Kampania „F Your Period” zachęca kobiety do przeżywania orgazmów w trakcie okresu

Oddawanie moczu podczas seksu

  1. Seks to nie tylko penetracja. Jak wskazują badania, 75% kobiet nie osiąga orgazmu przez samą penetrację.
  2. Roczny koszt utrzymania dziecka jest rzeczą ważną, która być może zapobiegłaby wielu nieplanowanym ciążom i zwiększyła poziom świadomości na temat zabezpieczeń. W USA łączny koszt wynikający z posiadania dziecka od urodzenia do 18 roku życia wynosi minimalnie 170 tysięcy dolarów przy dwójce pracujących rodziców.
  3. Najważniejszą kwestią po seksie jest oddanie moczu. Dlaczego? Twój organizm podczas stosunku otrzymał od Twojego partnera całą klikę nowych bakterii, do których on jest przyzwyczajony, ale Twój organizm nie. Oddawanie moczu po stosunku ma właściwości dezynfekujące i może w pewnym stopniu zapobiec chorobom przenoszonym drogą płciową.
  4. Masturbacja jest dobra dla Twojego zdrowia, ale pod warunkiem, że jest umiarkowana w swej częstotliwości. Badania wykazały, że mężczyźni masturbujący się 21 razy w miesiącu mogą obniżyć ryzyko raka prostaty o prawie 33%.
  5. Pigułki antykoncepcyjne nie są jedyną formą antykoncepcji dla kobiet. Część z nich ma problemy z połykaniem tabletek, czy braniem o regularnych porach. Zobacz: Pełną listę dostępnej antykoncepcji dla kobiet.
  6. Ręczniki. Może niewielu z Was uzna to za praktyczne rozwiązanie, ale po stosunku Wasza pościel z całą pewnością może być brudna i mokra. Jeśli nie macie w planach jej zmiany, możecie użyć ręczników jako podkładu.
  7. Nie podejmuj długoterminowych decyzji w związku, jeśli opiera się on wyłącznie na seksie. Podczas stosunku wydzielają się hormony, które sprawiają, że czujemy się bliżej z osobą, z którą uprawiamy seks, co może wpłynąć także na podejmowane przez nas decyzje.
  8. Opryszczka na ustach nie musi oznaczać cichych dni dla Twojego życia seksualnego. Przyjmowanie odpowiednich leków może zapobiec zarażaniu.
  9. Seks ma być przyjemnością, choć edukacja seksualna pomija ten wątek, ograniczając go do funkcji rozrodczej. Jeśli Ty albo Twój partner nie odczuwacie przyjemności ze stosunku, po prostu musicie się jeszcze trochę o sobie nauczyć!
  10. Antybiotyki mogą zakłócać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Więcej wskazówek, w języku angielskim znajdziecie w tym wątku na Reddicie.

Wskazówki dotyczące seksu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News