Zwycięzcy Rock & Roll Hall of Fame 2021

fot. rap-up.com

Znamy wyniki głosowania na artystów, którzy odbiorą nagrodę i trafią do  prestiżowego Rock & Roll Hall of Fame. Wśród zwycięzców znajdziemy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych, w tym rapera JAY-Z. Wybór artystów, którzy mają zostać wprowadzeni do Hall of Fame co roku wzbudza różne emocje. Nie inaczej jest w przypadku „klasy 2021”. 

Tegoroczna ceremonia wprowadzenia zwycięzców do Rock & Roll Hall of Fame będzie najbardziej zróżnicowaną muzycznie galą w historii. Na scenie ujrzymy m.in. przedstawicieli popu, hip-hopu i muzyki elektronicznej. W kategorii “Wykonawcy” zwyciężyli Foo FightersTina Turner, JAY-Z, Carole King, The Go-Go’s i Todd Rundgren. Wśród zwycięzców nie znajdziemy legendarnego zespołu Iron Maiden, który w tym roku po raz pierwszy pojawił się na liście do głosowania.  

Nagrodę Early Influence, przeznaczoną dla muzycznych pionierów, którzy mieli wpływ na rozwój rock ‘n’ rolla odbiorą: KraftwerkCharley Patton i Gil Scott-Heron. Z kolei LL Cool J, Billy’ego Prestona oraz Randy’ego Rhoadsa uznano za muzyczne doskonałości i zostaną nagrodzeni Musical Excellence Award. Tytułem laureata nagrody Ahmeta Erteguna może cieszyć się Clarence Avant, dyrektor muzyczny występujący pod pseudonimem “Czarny Ojciec Chrzestny”. 

36. ceremonia wprowadzenia zwycięzców do Hall of Fame odbędzie się w sobotę 30. października 2021 roku w Cleveland, gdzie mieści się muzeum rock & rolla. Wydarzenie będzie transmitowane w HBO Max, a w późniejszym terminie pojawi się w HBO.

Zobacz też: https://hiro.pl/najdziwniejsze-teorie-spiskowe-popkulturze/

Najdziwniejsze teorie spiskowe w popkulturze

Tekst: Aleksandra Oleksiuk

 

Rate this post