Zwycięzcy Rock & Roll Hall of Fame 2021

fot. rap-up.com

Znamy wyniki głosowania na artystów, którzy odbiorą nagrodę i trafią do  prestiżowego Rock & Roll Hall of Fame. Wśród zwycięzców znajdziemy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych, w tym rapera JAY-Z. Wybór artystów, którzy mają zostać wprowadzeni do Hall of Fame co roku wzbudza różne emocje. Nie inaczej jest w przypadku “klasy 2021”. 

Tegoroczna ceremonia wprowadzenia zwycięzców do Rock & Roll Hall of Fame będzie najbardziej zróżnicowaną muzycznie galą w historii. Na scenie ujrzymy m.in. przedstawicieli popu, hip-hopu i muzyki elektronicznej. W kategorii “Wykonawcy” zwyciężyli Foo FightersTina Turner, JAY-Z, Carole King, The Go-Go’s i Todd Rundgren. Wśród zwycięzców nie znajdziemy legendarnego zespołu Iron Maiden, który w tym roku po raz pierwszy pojawił się na liście do głosowania.  

Nagrodę Early Influence, przeznaczoną dla muzycznych pionierów, którzy mieli wpływ na rozwój rock ‘n’ rolla odbiorą: KraftwerkCharley Patton i Gil Scott-Heron. Z kolei LL Cool J, Billy’ego Prestona oraz Randy’ego Rhoadsa uznano za muzyczne doskonałości i zostaną nagrodzeni Musical Excellence Award. Tytułem laureata nagrody Ahmeta Erteguna może cieszyć się Clarence Avant, dyrektor muzyczny występujący pod pseudonimem “Czarny Ojciec Chrzestny”. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


36. ceremonia wprowadzenia zwycięzców do Hall of Fame odbędzie się w sobotę 30. października 2021 roku w Cleveland, gdzie mieści się muzeum rock & rolla. Wydarzenie będzie transmitowane w HBO Max, a w późniejszym terminie pojawi się w HBO.

Zobacz też: https://hiro.pl/najdziwniejsze-teorie-spiskowe-popkulturze/

Najdziwniejsze teorie spiskowe w popkulturze

Tekst: Aleksandra Oleksiuk

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News