Filmowa wrażliwość, akustyczne brzmienia: debiutancka płyta Heidrika

Mężczyzna w kostiumie szkieletu na różowym tle

Muzyka HEIDRIKA to połączenie filmowej wrażliwości, akustycznego brzmienia klasycznych instrumentów i bezbłędnych kompozycji z poetycką warstwą liryczną. Przed Wami jego debiutancki album Funeral.

HEIDRIK to utalentowany muzyk i reżyser z Wysp Owczych, którego polska publiczność mogła poznać podczas jego trasy koncertowej Black Flower Tour (czerwiec 2017), Warsaw Music Week (październik 2017), gdzie wystąpił razem z Bovską oraz Unlisted Festival vol. 1 (marzec 2018). Na najmniejszym festiwalu w Warszawie (Unlisted Festival) gościnnie u jego boku wystąpiła Ramona Rey. Artysta koncertował również w Rosji, Danii, Islandii i na Wyspach Owczych.

Funeral – jego debiutancki album ukazał się 16 marca 2018 nakładem polskiej Wytwórni Fonobo label. Płyta ta, to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Heidrik – Ważne jest to, żebyśmy robili rzeczy, których się boimy

Fanom kina HEIDRIK znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film Skuld był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent i wrażliwość muzyczna pozwala mu realizować się także w roli twórcy teledysków (nagroda w kategorii najlepszy klip w roku 2015 za Eivor Rain).

Podczas pierwszej trasy koncertowej w Polsce powstał film o muzyku, który można zobaczyć na YouTube: HEIDRIK – Black Flower Poland Tour Documentary.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News