Dzisiaj zaczyna się CO JEST GRANE FESTIVAL; WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Skład tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival zamyka mocny kobiecy akcent w wykonaniu Women’s Voices Kolektywu. W tym unikalnym projekcie wystąpi aż 9 wspaniałych artystek, które pod dyrekcją Pauliny Przybysz przygotowały niepowtarzalne koncerty. W imię wolności kobiet do bycia sobą zaśpiewają: Nosowska, Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel.

Na scenie zobaczymy także ogłoszonych już wcześniej artystów m.in. Mroza, Tymka, Sokoła feat. Pono, Baranowskiego czy Bedoesa 2115. Dobrą energię ulubionego muzycznego pikniku w Warszawie będzie można poczuć już 16 i 17 czerwca 2023 r. w nowej lokalizacji, w parku na terenie Ośrodka Wawelska 5, czyli dawnej Skrze.

WOMEN’S VOICES KOLEKTYW, czyli o wolność kobiet do bycia sobą!

WVK Dzisiaj zaczyna się CO JEST GRANE FESTIVAL; WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Co Jest Grane Festival po raz kolejny oddaje głos artystkom.

Kobiety narzucają ton tego, co jest obecnie grane i festiwal chce to pokazać. Po raz kolejny to kobiety staną za sterami Co Jest Grane Festivalu.

– zdradzają Ania Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów i Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów, przedstawiciele Agory S.A. i organizatorzy Co Jest Grane Festivalu.

O wolności kobiet do bycia sobą będą śpiewać i rozmawiać popularne polskie wokalistki.  Żadna z nich nie boi się śpiewać tego, co myśli, i z każdym kolejnym utworem udowadnia, że połączenie kobiecej wrażliwości i talentu daje spektakularne efekty. Jako solistki tworzą oryginalny autorski materiał, wszystkie razem mówią jednym kobiecym głosem Women’s Voices Kolektyw.

W koncercie pojawiają się wspaniałe kobiety, piosenkarki, które w bardzo różny sposób śpiewają nam swoją prawdę. Czasem bardzo wprost, czasem kryją ją za tajemniczą poetycką warstwą, którą słuchacze i słuchaczki odkrywają intelektem i emocjami. Każda z nich niesie inny kolor energii swoim głosem. Zapraszamy na niezwykłe koncerty, w których polska kobieca scena muzyczna jednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą.

– mówią organizatorzy. 

W tegorocznym składzie Women’s Voices Kolektyw znalazły się zarówno artystki związane z festiwalem od lat, jak i debiutantki, które choć niedawno rozpoczęły swoja muzyczną karierę, mogą pochwalić się tysiącami fanów i fanek. Każda z nich reprezentuje inny styl muzyczny, niesie inny kolor energii swoim głosem i przekazuje swoje widzenie i czucie świata. Czasem bardzo wprost, czasem pod tajemniczą poetycką warstwą, którą słuchacze i słuchaczki odkrywają intelektem i emocjami. Łączy ich to, że nie boją się śpiewać tego, co myślą. Jako Women’s Voices Kolektyw mówią a właściwie śpiewają o ważnych sprawach dotyczących kobiecości.

Śpiewanie to zawsze akt odwagi, dlatego piosenki mają większą moc niż wypowiedziane słowa, zostają w nas na dłużej służąc przez stulecia. Zapraszamy na niezwykłe koncerty, w których polska kobieca scena muzyczna jednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą.

– komentuje Paulina Przybysz, dyrektorka artystyczna Women’s Voices Kolektyw. Wokalistka zapowiada, że członkinie zespołu sięgną po klasyki, ale też zaprezentują hity ostatniego sezonu, które niosą esencję nowej, odważnej, niezawstydzonej kobiecości.

W piątek 16 czerwca, czyli pierwszego dnia festiwalu jako kolektyw wystąpią: Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia i Paulina Przybysz w podwójnej roli – wokalistki oraz dyrektorki artystycznej.

Margaret 10 lat temu zaczynała od popowych piosenek w sam raz do tańca, dziś odważnie rapuje o kobiecej sile, depresji i trudnych momentach w życiu.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Monika Borzym koncertując na całym świecie, udowadnia, że kobiety potrafią śpiewać jazz i mają soulowe dusze. Gra z najlepszymi jazzmanami i jazzmankami z prostego powodu – w muzyce nie ma sobie równych. Jej płyty błyskawicznie pokrywają się platyną i złotem.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Muzyczna przygoda Julii Wieniawy zaczęła się niespełna rok temu, kiedy wydała debiutancki album „Omamy”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta, choć jeszcze zanim „Omamy” się ukazały, Julia musiała dzielnie stawiać czoła hejterom zarzucającym jej, że nie można być dobrym w kilku rzeczach równocześnie. Młoda artystka udowadnia na koncertach, że kiedy ma się talent, wszystko jest możliwe.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Najmłodszą członkinią Women’s Voices Kolektywu jest Zalia. Mimo młodego wieku, artystka ma już na koncie okrzykniętą znakomitym debiutem płytę „kocham i tęsknię”, za którą była nominowana do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku”.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Drugiego dnia na Co Jest Grane Festivalu razem z Pauliną Przybysz Women’s Voices Kolektyw stworzą: Nosowska, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel.

Obecność w składzie Katarzyny Nosowskiej to dla festiwalu wielki zaszczyt. 19 maja artystka wydała nowy album „Degrengolada”, na którym opowiada o końcach świata, żegna się z młodością i ze złudzeniami. O tym, jak bardzo pasuje do festiwalowego hasła „Wolność kobiet do bycia sobą” nie trzeba nikogo przekonywać. Publiczność Co Jest Grane Festivalu jako jedna z pierwszych będzie mogła posłuchać „Degrengolady” na żywo.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!
fot. Piotr Porębski

Nazwisko Nosowskiej pojawia się też przy okazji debiutanckiego albumu drugiej członkini Women’s Voices Kolektywu, Natalii Nykiel. Nieliczni pamiętają, że wybitna artystka pomagała młodszej koleżance w pracy nad pierwszą płytą „Lupus Electro”. Dziś Natalia Nykiel może pochwalić się już trzema albumami, licznym gronem fanów i widowiskowymi koncertami.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Rówieśniczką Natalii Nykiel jest Ofelia, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i aktorka. Artystka wydała dwie płyty, na których m.in. zachęca do nauki samoakceptacji, zwraca uwagę na obecną w kraju nietolerancję inności i wykorzystuje słynny symbol ośmiu gwiazdek, by powiedzieć, że ma negatywny stosunek do obecnej władzy.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Członkinią Women’s Voices Kolektywu będzie też Marika, która po kilku latach urlopu macierzyńskiego zaprezentowała nowy album. „Cykl” to pierwsza na świecie żywa płyta. Jak to rozumieć? Artystka wydała ją w pudełku ze specjalnego przepuszczającego światło materiału, które zostało wydrukowane techniką 3D. Opakowanie jest wypełnione substratem organicznym i grzybnią, dlatego może się w nim rozwinąć żywy organizm, konkretnie boczniak różowy (Pleutorus djamor).

Każdy, kto kupi specjalne wydanie płyty może samodzielnie rozpocząć cykl. Wystarczy dolać do opakowania wody i tym samym zainicjować cykl rozwojowy boczniaka. Już po kilku dniach z albumu wyrośnie zjawiskowo piękny organizm.

Tematyka poruszana na jej płycie? Macierzyństwo, dojrzała kobiecość, moc kobiecej natury. 

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!
fot. Łukasz Pęcak

W obu składach kolektywu Women’s Voices jest oczywiście dyrektorka artystyczna projektu, Paulina Przybysz, która regularnie zachwyca publiczność autorskim materiałem oraz nowymi pomysłami na muzykę sprzed lat. W kwietniu ukazał się jej trzeci solowy album zatytułowany „Wracając”, zatem festiwalowa publiczność będzie jedną z pierwszych, która posłucha nowego materiału na żywo.

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!
fot. M. Surovy

BE SHERO – kobiety z kobietami o kobietach

Co Jest Grane Festival to ponadto jak zawsze strefa spotkań z artystkami, które pod hasłem „Be Shero” porozmawiają m.in. o siostrzeństwie, odwadze bycia sobą i odwadze mówienia prawdy, naturze kobiety, która jest pięknem, a nie tematem tabu, problemie molestowania kobiet w miejscach publicznych oraz konieczności przerwania milczenia na temat wstydu i doznawanych przez kobiety upokorzeń.

Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw 2023

Tegoroczny Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw – tak, jak w poprzednich latach będzie miał międzypokoleniowy charakter.

Na odwiedzających w każdym wieku czeka cała masa atrakcji – oprócz koncertów wspaniałych gwiazd, doskonałe jedzenie z różnych stron świata w strefie foodtrucków, aktywności dla rodzin z dziećmi a także rozmowy z artystkami i artystami. Każdego dnia czeka nas aż 6 koncertów.

 

Oprócz Kolektywu Women’s Voices wystąpi też Mrozu – szaman sceny, który rozbił bank tegorocznych Fryderyków, czy świętujący 15-lecie działalności artystycznej Sokół feat. Pono. relaks na trawie zapewnią także mistrz wpadających w ucho przebojów Baranovski, debiutujący od niedawna w roli wokalisty Rubens, platynowy Tymek oraz uwielbiany przez młodzież raper Bedoes 2115. Do line upu dołączył też duet Matylda/Łukasiewicz oraz najbardziej tajemniczy polski zespół, czyli BOKKA.

Pełen program Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw

Wymiana biletów na opaski festiwalowe startuje od godz. 13.00. Festiwalowe bramy otworzą się o godzinie 16:00.

KONCERTY W PIĄTEK 16 CZERWCA

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

16:30 – RUBENS

17:45 – BARANOVSKI

19:00 – MROZU

20:30 – WOMEN’S VOICES KOLEKTYW W SKŁADZIE: PAULINA PRZYBYSZ, JULIA WIENIAWA, MARGARET, ZALIA, MONIKA BORZYM

22:00 – MARGARET

23:30 – BEDOES 2115

KONCERTY W SOBOTĘ 17 CZERWCA

ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

16:30 – MATYLDA/ŁUKASIEWICZ

17:45 – TYMEK

19:10 – BOKKA

20:30 – WOMEN’S VOICES KOLEKTYW W SKŁADZIE: PAULINA PRZYBYSZ, NOSOWSKA, NATALIA NYKIEL, OFELIA, MARIKA

22:00 – NOSOWSKA

23:30 – SOKÓŁ FEAT. PONO

Szczegóły imprezy i bilety

Co Jest Grane Festival

Piątek i sobota 16 i 17 czerwca 2023

Park na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra) przy ulicy Wawelskiej 5

Bilety: w cenie 159 zł (jednodniowy) i 259 zł (karnet dwudniowy) do nabycia na: Going.pl, eBilet.pl, Empik Bilety, Biletomat i kicket.com.

Dzieci do lat 5 są zwolnione z opłat, dzieci w wieku od 6 do 12 lat płacą połowę ceny.

Bilety dla osób z niepełno sprawnościami – w sytuacji, gdy Uczestnikiem Imprezy jest osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności wraz z osobą towarzyszącą – opiekunem, Organizatorzy zwalniają opiekuna od obowiązku zakupu Biletu, z tym zastrzeżeniem, iż opiekun ma prawo do bezpłatnego wstępu na Teren Imprezy i przebywania na Terenie Imprezy wyłącznie w obecności osoby niepełnosprawnej (warunkiem udziału w Imprezie osoby niepełnosprawnej jest nabycie przez nią Biletu).

Okazanie dokumentu orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu, o którym mowa powyżej, następować będzie przy wejściu na Imprezę za wyraźną i dobrowolną zgodą osoby niepełnosprawnej. Liczba miejsc dla osób niepełnosprawnych jest ograniczona. W celu zakupu biletów dla osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności prosimy o kontakt mailowy pod adresem – niepelnosprawni@ebilet.pl.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/cojestgrane24festival

Zobacz też: Wolne Miasto Ravekjavik 2023

Wolne Miasto Ravekjavik 2023

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News