Najlepsze polskie raperki – o nich powinieneś wiedzieć!

najlepsze polskie raperki

Żeński rap jest dziedziną, która w polskich warunkach dopiero raczkuje. Warto jednak wiedzieć, że już teraz oferuje naprawdę dużo. Najlepsze polskie raperki prezentują różne style i są niezwykle ciekawymi artystkami. Dowiedz się więcej na temat tego, co tworzą i czemu zawdzięczają swoją mniejszą lub większą popularność.

Oczywiście wiemy, że nie każdy znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie. Trudno przekonać największych antyfanów damskiego rapu, że najlepsze polskie raperki prezentują treści zbliżone jakościowo do niektórych kolegów po fachu. Mimo tego spróbujemy!

5. GUOVA

Pierwsza raperka w tym zestawieniu nie jest może przesadnie popularna, ale za to od wielu lat tworzy bardzo dobre kawałki. Ba, na przestrzeni czasu widać jej rozwój oraz to, że nie siedzi w miejscu ze swoją stylistyką. Oryginalność oraz proste i dosadne teksty – to właśnie charakteryzuje Guovę. Jeśli chodzi o najlepsze polskie raperki, które nie mają milionów wyświetleń w serwisach streamingowych, Guova jest zdecydowanie warta uwagi.

4. RUSKIEFAJKI

Pod tą enigmatyczną ksywą kryje się wrażliwa, aczkolwiek niezwykle pewna siebie dziewczyna. RUSKIEFAJKI wyróżnia się przede wszystkim klimatem w swoich utworach – są one wręcz przesiąknięte smutkiem i nostalgią, nie zabraknie również szczerych wątków autobiograficznych. Narkotyki, seks, smutek – wszystko to znajdziesz właśnie tutaj. Szatan kazał tańczyć (i chwalić najlepsze polskie raperki).

3. DZIARMA

Mówimy tutaj o dziewczynie z niebywale pięknym głosem. Dziarma zaczynała od tworzenia muzyki nieco innej niż rap. O ile nie można odmówić jej wspaniałego wokalu, to rapuje również nieźle. Byliśmy tego świadkami chociażby na featach z Malikiem Montaną oraz Adim Nowakiem, ale od niedawna możemy zapoznać się również z solowymi utworami Dziarmy. Najlepsze polskie raperki o tak szerokim talencie? Dziarma na podium.

2. OLIWKA BRAZIL

Można mówić, że Oliwka Brazil jest pretensjonalna i że tworzy mało ambitne treści. Jasne, że tak, ale nie można odmówić jej talentu oraz tego, że wnosi nową jakość na polską scenę rapową. Jeśli najlepsze polskie raperki mierzą swoje sukcesy wyświetleniami i zasięgami, Oliwka zdecydowanie zasługuje na wysokie miejsce w tym zestawieniu. Jest ważna dla rozwoju damskiego rapu, a przynajmniej mamy co do tego ogromne nadzieje – istotne jest bowiem przetarcie szlaków dla innych kobiet, które chcą rapować o seksie zupełnie jak w Stanach. Tego w Polsce bowiem jeszcze nie doświadczyliśmy – aż do momentu pojawienia się Oliwki.

1. YOUNG LEOSIA

Czy naprawdę trzeba tłumaczyć fenomen tej dziewczyny? Oczywiście nie jest to muzyka dla wszystkich. Malkontenci mogą się kłócić, że przecież w jej twórczości nie ma jakiegokolwiek przekazu, a same utwory są dobre, ale do potuptania na dyskotece szkolnej. W pełni to rozumiemy, jednak nie można odmówić Young Leosi tego, że jest obecnie największą gwiazdą żeńskiego rapu w Polsce. Miliony wyświetleń, rekordy sprzedażowe, niepowtarzalny, bezpretensjonalny styl – wszystko to składa się na fakt, że można nie lubić Young Leosi, ale nie da się jej nie znać. No chyba, że nie masz internetu.

Najlepsze polskie raperki udowadniają, że dla kobiet również znajdzie się miejsce w tej przepełnionej męskością branży. Cieszy fakt, że z roku na rok poznajemy coraz więcej młodych raperek, które robią coś, czego wcześniej nie robił nikt inny. Polska żeńska scena rapowa jest póki co stosunkowo uboga, ale wierzymy w to, że niebawem kobiety również będą wyprzedawać całe stadiony. Tego sobie i im życzymy.

Zobacz także: 

https://hiro.pl/norweskie-artystki-ktore-zaczaruja-swoja-muzyka-kazdego-poznaj-5-najmagiczniejszych/

1.3/5 - (13 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News