Złoczyńcy z Gotham City na wybiegu

Batmana zna każdy, czy to za sprawą komiksów czy filmów. Szczególną popularność zdobyła ostatnia seria kinowa, reżyserowana przez Christophera Nolana, z Christianem Bale’em w roli głównej. Ale czy pamiętacie złoczyńców, z którymi Batman musiał się mierzyć? Postacie, które chciały zniszczyć Gotham City doczekały się nowego wcielenia – zostały modelami.

Magazyn Highsnobiety w swoim najnowszym numerze pokazałkreacje od wielkich domów mody, w które będą odziane postacie złoczyńców z serii o Batmanie. Będzie można zobaczyć między innymi Człowieka Zagadkę w strojach Burberry Prorsum, Bane’a w ubraniach zaprojektowanych przez Borisa Bidjan Saberiego, Jokera w rzeczach od Haidera Ackermanna czy też Dwie Twarze w kreacji Maison Margiela.

Jak podkreślają twórcy, stroje zostały dobrane do postaci nieprzypadkowo. Chciano, by kreacje, w których występują modele, odpowiadały nie tylko ich wyglądowi znanemu z komiksów czy filmów, ale także ich osobowości. Każdy ze złoczyńców to postać bardzo złożona, o silnym charakterze. Taki profil psychologiczny ich wszystkich z osobna znajduje odzwierciedlenie w ich strojach. Autorzy oparli się na idei, że ubrania, które nosimy, pokazują naszą osobowość.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

batman-villains-fashion-designers-bane

batman-villains-fashion-designers-joker

batman-villains-fashion-designers-two-face

tekst | Aleksandra Berezowka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News