Główną inspiracją do zaprojektowania kolekcji, jak mówi Adrian Krupa były ludzkie słabości oraz uzależnienia ujęte w nowoczesnym aspekcie tego zjawiska.

Do wyboru tego tematu projektanta zainspirowały obserwacje panujących w społeczeństwie zjawisk, które nas otaczają i w pewnym stopniu prowadzą ludzkość do autodestrukcji.

To słabości, które kojarzone są z próżnością i lekkim stylem życia, takie jak: zakupoholizm, uzależnienie od blichtru i sławy czy fonoholizm nadały kierunek przy doborze materiałów do zaprojektowanych modeli oraz konstrukcji wybranych zestawów.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Przy wyborze tkanin starałem nie ograniczać się w kontekście zróżnicowanych faktur, gramatur i kolorów. Całość ma charakter nieco eklektyczna, ale każda sylwetka jest dokładnie przemyślana i zaprojektowana.

W kolekcji pojawia się motyw dłoni, który symbolizuje zaciskające sidła słabości, na które człowiek jest narażony. Przestrzenne gwiazdy i serca interpretują emotikony, których społeczeństwo nadmiernie używa w relacjach międzyludzkich.

Inspiracją do zaplanowania kolorystyki i ogólnego klimatu kolekcji były dla mnie obrazy Stanisława Ignacego Witkiewicza, który w swoich dziełach, szczególnie w obrazach – np. Ogólne zamieszanie, XXI wiek, Wizyta u radży, gdzie artysta zestawiał kontrastujące ze sobą barwy. Sama biografia malarza doskonale komponuje się z tematem ludzkich słabości – Witkacy nie stronił od używek, pod różnymi postaciami.

Kolekcja A/W 19/20 składa się z 15 sylwetek o różnorodnym charakterze i jest skierowana do kobiet. Nazwa kolekcji, czyli FUN, która doskonale oddając charakter kolekcji.

W kolekcji znajdziemy między innymi sukienki, garnitury, szmizjerki, spódnice, nakrycia głowy, biżuterię, okulary oraz obuwie. Każdy element został własnoręcznie skonstruowany i zrealizowany przez projektanta.

Chciałem pokazać spektrum moich możliwości projektowych i technicznych. Był to bardzo żmudny proces, z którym postanowiłem uporać się samodzielnie. Najbardziej pracochłonną sylwetkę, w całości wykonaną z dzianiny, wydziergałem na drutach. Część ubrań została wyszyta ręcznie szklanymi koralikami, aby podkreślić nieoczywiste detale. Każdy z zestawów cechuje duża dbałość o szczegóły i wygodę użytkowania, dlatego większość z nich wykończona jest podszewką. Aby podkreślić oryginalność kolekcji, postanowiłem zaprojektować i wykonać autorską kolekcję obuwia. Samodzielnie stworzyłem do nich konstrukcję oraz dobrałem odpowiednie komponenty – materiały, spody i obcasy. Kolejnym elementem, który zaprojektowałem i zrealizowałem są nakrycia głowy, do których indywidualnie wykonałem konstrukcje na podstawie nabytej wiedzy i próbnych makiet.

Realizacja kolekcji, od momentu wyboru inspiracji i pierwszych szkiców do efektu końcowego, czyli odszytych modeli zajęła projektantowi 10 miesięcy.

Projektant: Adrian Krupa
Zdjęcia: Kamil Kotarba
Makijaż: Joanna Wojniłko, Łucja Siwek
Włosy: Kacper Miazek
Modelki: Ewa / GAGA MODELS, Maya / GAGA MODELS, Zuza / GAGA MODELS, Gaby / GAGA MODELS, Gabriela / UNCOVER MODELS, Zuzanna / UNCOVER MODELS, Marta / REBEL MODELS, Mary / AS MODELS, Agnes / AS MODELS

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News