Ludzie zrobili z filmu „Nie otwieraj oczu” niebezpieczne wyzwanie. Netflix prosi o ostrożność

Kobieta z zawiązanymi oczami trzymająca na rękach dziecko

Film Nie Otwieraj Oczu stał się hitem ostatnich tygodni. Niestety, jak to z hitami bywa, często są dwie strony medalu.

Jeśli nie oglądaliście filmu Nie Otwieraj Oczu, pokrótce opowiemy fabułę, bez spoilerów. Przez pierwszą połowę filmu Sandra Bullock jest w ciąży, drugie pół krzyczy na swoje dzieci. A tak na serio: akcja dzieje się w świecie, w którym zagościł nieznany wirus, sprawiający, że każdy, kto spojrzy na zarażoną przestrzeń, od razu popełnia samobójstwo. Rozwiązaniem jest założenie opaski na oczy. I próba przeżycia bez zmysłu wzroku.

Czytaj również: Millenialsi nie wiedzą kto to Sandra Bullock. Nazywają ją „laską z filmu Nie Otwieraj Oczu”

I to ostatnie stało się inspiracją do stworzenia przez internautów challenge’u, polegającym na życiu ze związanymi opaską oczami. A jak wiadomo, umiar to pojęcie obce, ludzie na tyle powariowali, że Netflix musiał wydać oficjalne oświadczenie, żeby zaprzestali tego typu zabaw, gdyż są one co najmniej niebezpieczne.

Nie wierzymy, że musimy to pisać, ale: prosimy, nie zróbcie sobie krzywdy partycypując w Bird Box Challenge. Nie wiemy jak zaczął się ten trend, doceniamy, że film Wam się podoba, ale marzeniem Dziewczynki i Chłopca na 2019 jest to, żebyście nie wylądowali w szpitalu z powodu tej zabawy — napisała ekipa Netflix US na Twitterze.

Przykłady filmów zobaczycie poniżej, dodamy tylko, że niektóre z nich zawierają przykładowo sceny, gdzie rodzice z zawiązanymi oczami prowadzą swoje dzieci, również z opaskami na oczach, wynikiem czego, dzieci wpadają na ścianę, przewracają się lub robią inną krzywdę.

Nie Otwieraj Oczu został do tej pory obejrzany na ponad 45 milionach kont Netflix i jak sądzą niektórzy, jest to największy sukces w 12-letniej karierze Netflixa na świecie.

Rate this post