Ludzie zrobili z filmu „Nie otwieraj oczu” niebezpieczne wyzwanie. Netflix prosi o ostrożność

Kobieta z zawiązanymi oczami trzymająca na rękach dziecko

Film Nie Otwieraj Oczu stał się hitem ostatnich tygodni. Niestety, jak to z hitami bywa, często są dwie strony medalu.

Jeśli nie oglądaliście filmu Nie Otwieraj Oczu, pokrótce opowiemy fabułę, bez spoilerów. Przez pierwszą połowę filmu Sandra Bullock jest w ciąży, drugie pół krzyczy na swoje dzieci. A tak na serio: akcja dzieje się w świecie, w którym zagościł nieznany wirus, sprawiający, że każdy, kto spojrzy na zarażoną przestrzeń, od razu popełnia samobójstwo. Rozwiązaniem jest założenie opaski na oczy. I próba przeżycia bez zmysłu wzroku.

Czytaj również: Millenialsi nie wiedzą kto to Sandra Bullock. Nazywają ją „laską z filmu Nie Otwieraj Oczu”

I to ostatnie stało się inspiracją do stworzenia przez internautów challenge’u, polegającym na życiu ze związanymi opaską oczami. A jak wiadomo, umiar to pojęcie obce, ludzie na tyle powariowali, że Netflix musiał wydać oficjalne oświadczenie, żeby zaprzestali tego typu zabaw, gdyż są one co najmniej niebezpieczne.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nie wierzymy, że musimy to pisać, ale: prosimy, nie zróbcie sobie krzywdy partycypując w Bird Box Challenge. Nie wiemy jak zaczął się ten trend, doceniamy, że film Wam się podoba, ale marzeniem Dziewczynki i Chłopca na 2019 jest to, żebyście nie wylądowali w szpitalu z powodu tej zabawy — napisała ekipa Netflix US na Twitterze.

Przykłady filmów zobaczycie poniżej, dodamy tylko, że niektóre z nich zawierają przykładowo sceny, gdzie rodzice z zawiązanymi oczami prowadzą swoje dzieci, również z opaskami na oczach, wynikiem czego, dzieci wpadają na ścianę, przewracają się lub robią inną krzywdę.

Nie Otwieraj Oczu został do tej pory obejrzany na ponad 45 milionach kont Netflix i jak sądzą niektórzy, jest to największy sukces w 12-letniej karierze Netflixa na świecie.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News