Wizja przyszłości i powrót do klasyki. Minimalizm i czerń. STARIUM.CX prezentuje nową kolekcję

Dwa zdjęcia mężczyzny ubranego na czarno

Kilka dni temu marka STARIUM.CX zaprezentowała nam swoją drugą kolekcję. Czym nas zaskoczy [CHAOS*] & [MYSTERY*]?

Brand STARIUM.CX w pierwotnych założeniach miał być platformą skupiającą się na projektowaniu minimalistycznej oraz futurystycznej odzieży, oraz popularyzacji szeroko pojętej muzyki future beats, oraz nowych brzmień takich jak rap, trap, grime, bass i muzyka elektroniczna.

Od momentu założenia w 2013 roku, koncept STARIUM.CX ewoluował – od projektu dj’skiego, idąc w kierunku mody i projektowania. Początkowo były to limitowane serie bluz i t-shirtów. Obecnie marka w swoich kolekcjach oferuje całe stylizacje oraz akcesoria.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na początku była nicość. Po wielkim wybuchu w galaktyce STARIUM, do której doszło wskutek starcia się i zatrzymania pierścieni planety *CX3,14, zrodziła się olbrzymia burza, która rozprzestrzeniała się z prędkością światła, niszcząc i wchłaniając kolejne układy gwiezdne i wszystko, co stawało jej na drodze. W skutek tych zdarzeń i praktycznie całkowitej zagłady galaktyki STARIUM, zrodziły się dwie gwiazdy, nazwane później przez pradawnych mistyków – [CHAOS*] i [MYSTERY*]. Posiadały one niezwykłą moc i to dzięki nim, (jak się później okazało) doszło do powstania i szybkiego rozwoju cywilizacji maszyn – sztucznej inteligencji, której nazwa będzie budziła postrach, a zarazem wielki podziw ludów podbitych przez ten gwiezdny byt. Ale ten czas miał dopiero nastąpić…

STARIUM.CX to wizja przyszłości, a jednocześnie nawiązanie do klasyki. To minimalizm. To czerń. Militarny i techniczny sznyt. To najwyższej jakości materiały, dbałość o każdy detal. To nawiązanie w krojach i projektach do sztuki nowoczesnej. To przenikające się elementy, tworzące spójną wizję marki.

002 [CHAOS*] & [MYSTERY*] SEQUEL składa się z czapki typu trucker, kamizelki, trzech modeli t-shirtów, krótkich spodenek oraz spodni typu cargo.

Zdjęcia: Paweł Księżopolski

FormatFactory J2A5142a Wizja przyszłości i powrót do klasyki. Minimalizm i czerń. STARIUM.CX prezentuje nową kolekcję

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News