Jak dobrać męskie perfumy?

Męskie perfumy

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór męskich perfum, dlatego panowie mogą zdecydować się na naprawdę ciekawe kompozycje zapachowe. Jak dobrać perfumy męskie? Na co zwrócić uwagę? Czym są nuty serca, głowy i bazy? Przedstawiamy kompleksowy poradnik.

Jak dobrać perfumy do siebie?

Każdy mężczyzna, który chce kupić odpowiednie perfumy, powinien zastanowić się nad kilkoma aspektami. Szczególne znaczenie mają własne preferencje zapachowe i dopasowanie perfum do danej okazji. Obecnie rynek zapachów jest naprawdę różnorodny, więc można znaleźć na nim zarówno klasyczne połączenia, jak i te bardziej nowatorskie lub niespodziewane. Zamiast charakterystycznych piżmowych i drzewnych nut, można iść w stronę bardziej egzotyczną lub w kierunku zapachów skórzanych i eleganckich. Perfumy męskie należy dobrać do swojej osobowości, a także zwrócić uwagę na trwałość danego zapachu. Panowie, którzy jeszcze nie używali perfum, powinni przejść się po sklepach i przetestować różne nuty zapachowe. Tylko w ten sposób można wybrać swoje ulubione aromaty i zdecydować się na kilka różnych flakonów perfum. Perfumy dla mężczyzn możesz kupować w drogeriach online np. medmesklep.pl.

Jak komponowane są zapachy, czyli piramida zapachowa

Zapachy komponowane są liniowo, a większość producentów korzysta z piramidy zapachowej. Oznacza to, że należy połączyć ze sobą trzy główne elementy zapachowe, nazywane nutami bazy, serca i głowy. Te trzy kompozycje powinny tworzyć harmonijną całość, pasującą do siebie i naprawdę trwałą. Nuty głowy, nazywane także nutami otwarcia, to zapachy związane z pierwszym wrażeniem. Oznacza to, że właśnie te nuty można odczuć od razu po rozpyleniu perfum. Najczęściej nuty głowy to zapachy cytrusowe, aromatyczne i kwiatowe, a także świeże i owocowe. Co ważne, to właśnie te nuty można odczuwać przez 30-60 minut. Właśnie dlatego przed zakupem perfum, warto odczekać kilka godzin, sprawdzając zapach również po pewnym czasie. Nuty serca to te, które są wyczuwalne dopiero po 15-20 minutach, a pozostają na skórze do dwóch godzin. W skład tych nut najczęściej wchodzą zapachy kwiatowe, aromatyczne, morskie i inne. Ostatnim elementem są nuty bazy, które wskazują na trwałość danego zapachu. Najczęściej nuty bazy to aromaty drzewne, animalistyczne (skóra, piżmo), orientalne. Nuty bazy długo pozostają na ubraniach i włosach, ogólnie są obecne zwykle do 5-6 godzin po skropieniu. Tym samym warto pamiętać o tym, aby analizować dany zapach po pewnym czasie, na przykład po kilku godzinach. Dopiero wtedy można wyczuć wszystkie nuty i sprawdzić, czy perfumy są odpowiednie. Wybierając perfumy online, warto z kolei wyobrazić sobie wszystkie nuty zapachowe, koncentrując się na trzech poszczególnych aromatach. Zwykle najważniejsza jest nuta serca, ponieważ to właśnie ona dość długo się utrzymuje i jest najbardziej wyczuwalna.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jak aplikować perfumy?

Dobrze pamiętać o tym, że perfumy można zaaplikować nie tylko na skórę, ale także włosy oraz ubrania. W ten sposób zapach będzie bardziej intensywny, a także aromatyczny. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że niektóre perfumy mogą pozostawić zabarwienie na ubraniach lub biżuterii. Testując dane perfumy najlepiej spryskać niewielką powierzchnię, na przykład na nadgarstku, a następnie sprawdzić zapach od razu, po kilkunastu minutach i po kilku godzinach. Panowie powinni zwrócić szczególną uwagę na to, aby spryskać perfumami swoje nadgarstki, szyję i kark oraz skronie, ponieważ to właśnie tam zapachy są bardzo odczuwalne.

Design flakonów też ma znaczenie

W przypadku perfum zdecydowanie najważniejszy jest zapach, jednak warto zwrócić uwagę również na wygląd flakonu. W końcu perfumy zwykle stanowią ozdobę szafki w łazience lub innego miejsca. Dodatkowo panowie mają mniej kosmetyków od swoich żon i partnerek, dlatego powinni postawić na te flakony, które naprawdę prezentują się wyjątkowo. Obecnie na rynku można znaleźć wyjątkowe perfumy męskie, przypominające roboty, ciężarki do ćwiczeń lub po prostu wyjątkowo eleganckie buteleczki.

Materiał partnerski

Zobacz też: Bene Culture – wszystko o marce

Bene Culture – wszystko o marce

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News