W Wenecji pojawiła się olbrzymia rzeźba z wyjątkowym przesłaniem. Czy jesteśmy w stanie żyć ponad podziałami?

Most złożony z 6 par dłoni

Budowanie mostów polega na podejmowaniu wspólnych działań i jednoczenia się kultur dla wspólnego dobra. Ta myśl przyświecała autorowi nowej rzeźby, która pojawiła się w Wenecji.

15 metrów wysokości, 20 metrów szerokości. Takie wymiary ma rzeźba stworzona przez Lorenzo Quinna. Praca, która wygląda jak 6 par złączonych ze sobą rąk celebruje ideę jedności.

Building Bridges jest drugą z trzech części projektu Lorenzo. Pierwsza praca, zatytułowana Support miała zachęcić społeczeństwo do otwarcia oczu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rzeba dwoch rak opierajaca sie o budynek

Building Bridges do podejmowania działań dla wspólnego dobra. Trzecia praca, która zostanie zaprezentowana prawdopodobnie za lata, pozostaje jeszcze tajemnicą autora.

Ludzkie ręce zawsze były obiektem fascynacji Lorenzo. Przy ich pomocy można przedstawiać bardzo bezpośrednie, uniwersalne wiadomości. A ponadto, artysta pochodzi z Włoch – kraju, gdzie mowa dłoni jest tak rozwinięta, jak nigdzie indziej.

Building Bridges nie przez przypadek składa się z 6 par złączonych dłoni. Każda z nich reprezentuje inną wartość: mądrość, nadzieję, pomoc, wiarę, przyjaźń i miłość. W numerologii 6 to liczba miłości. Na Ziemi mamy 5 kontynentów, a w interpretacji artysty – szósty to właśnie miłość, która łączy je razem.

building bridges hand sculpture installation lorenzo quinn the arsenale venice 25 W Wenecji pojawiła się olbrzymia rzeźba z wyjątkowym przesłaniem. Czy jesteśmy w stanie żyć ponad podziałami? building bridges hand sculpture installation lorenzo quinn the arsenale venice 5d0779e6974cf 880 W Wenecji pojawiła się olbrzymia rzeźba z wyjątkowym przesłaniem. Czy jesteśmy w stanie żyć ponad podziałami? building bridges hand sculpture installation lorenzo quinn the arsenale venice 5d0779e52bb55 880 W Wenecji pojawiła się olbrzymia rzeźba z wyjątkowym przesłaniem. Czy jesteśmy w stanie żyć ponad podziałami?

4.2/5 - (12 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News