W Londynie została otwarta ogromna wystawa prac Yayoi Kusama

na zdjęciu znajduje się kobieta z czerwonymi włosami. Jej sukienka oraz tło są czarne w żółte wzory

Kilka dni temu została otwarta dwunasta wystawa Yayoi Kusamy w londyńskiej galerii Victoria Miro’s Wharf Road. W skład THE MOVING MOMENT WHEN I WENT TO THE UNIVERSE wchodzi nowa praca z serii My Eternal Soul oraz Infinity Mirrored Rooms.

Yayoi znana jest przede wszystkim ze swoich instalacji, rzeźb oraz obrazów, a jej znakiem rozpoznawczym są krzykliwe wzory, głównie kropki. Artystka nazywa swoją twórczość sztuką obsesyjną, a od ponad czterdziestu lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym w Tokio. W swoich abstrakcyjnych i surrealistycznych pracach nawiązuje do niepewności oraz lęku przed nieznanym. Pokoje, w których występują niekończące się refleksy, Kusama buduje z luster oraz kolorowych świateł wprowadzając zwiedzających w oszołomienie oraz dezorientację.

Wystawa będzie debiutem nowego pokoju z serii Nieskończonego Lustrzanego Pokoju. Pokój MOJE SERCE TAŃCZY DO WSZECHŚWIATA, zostanie wypełniony ornamentami związanymi z dzieciństwem Yayoi, głównie papierowymi lampionami, oraz dyniami. Wejście na wystawę jest bezpłatne, ekspozycja potrwa do 21 grudnia.

A przed Wami kilka zdjęć znalezionych na Instagramie opublikowanych przez pierwszych odwiedzających.

https://www.instagram.com/p/Bowo2uJgNV5/?taken-at=8122775

Tekst: Zuzanna Piontke

Rate this post