Vecna na Woodstocku, czyli obsada Stranger Things i muzyka

obsada stranger things
fot. Netflix Tudum, netflix.com

W ostatnich tygodniach obsada Stranger Things bryluje w wywiadach, artykułach, różnego rodzaju testach, quizach i wyzwaniach (np. zabawa ze szczeniakami). Wydawać by się mogło, że wiemy już o nich wszystko, ale czy wiedzieliście, że w sierpniu Maya Hawke opublikowała dwa single, a Jamie Bower skakał po scenie w Kostrzynie nad Odrą nie raz, a dwa razy? 

Serial Stranger Things podbił świat i nie znika z netfliksowego TOP 10 seriali, mimo że od premiery czwartego sezonu minęło już kilka tygodni. Ostatnie odcinki na nowo wylansowały Kate Bush i Metallicę, których piosenki nucą wszyscy (i dobrze!). Warto też przypomnieć, że drugi sezon zdmuchnął kurz z utworu Should I Stay or Should I Go zespołu The Clash. Niewątpliwie twórcy serialu zrobili dobrą robotę nie tylko pod kątem wizualnym czy fabularnym, ale również muzycznym.  

Obsada Stranger Things 4 – od hard rocka po Broadway

Jamie Bower

Jamie Bower, a właściwie James Metcalfe Campbell Bower jako aktor zaistniał już w 2007 roku za sprawą musicalu Tima Burtona Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Stret, gdzie wcielił się w rolę młodego żeglarza. Później dał się poznać w Zmierzchu (Księżyc w Nowiu, 2009; Przed Świtem, 2011-2012) i Darach Anioła (2013), topowych filmach dla nastolatek w tamtym czasie.  

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W 2015 Jamie wraz z bratem i kolegami stworzył zespół COUNTERFEIT., który działał przez kolejnych pięć lat. Formacja może się poszczycić nagrodą AIM w kategorii Best Live Act, zdobytą w 2017 roku, albumem Together We Are Stronger (2017) i pozytywnymi opiniami fanów hard rocka. Jak widać Vecna potrafi dać show również na scenie.  

Drogi członków COUNTERFEIT. rozeszły się w 2020 roku, jednak nie oznaczało to końca muzycznej kariery Bowera. Aktor rozpoczął solową karierę i od dwóch lat wydaje single utrzymane w mrocznej, folkowej stylistyce. Najnowszy nosi tytuł I Am i powstał do niego teledysk, w którym Jamie Bower wciela się w pastora. 

Maya Hawke

Serialowa Robin ma na koncie długogrający album Blush, a już 23 września światło dzienne ujrzy jej kolejna płyta zatytułowana MOSS. Zadebiutowała singlami To Love a Boy i Stay Open, które powstały z udziałem Jessego Harrisa, laureata nagrody Grammy. 

Jak mówi sama artystka, album Blush jest zbiorem sekretnych wiadomości i ukrytych komunikatów skierowanych do osób z jej życia. Z kolei MOSS powstał z potrzeby dzielenia się radością z innymi ludźmi. Tym razem Hawke również współpracowała z Harrisem. Ich wspólną pracę nad krążkiem opisuje jako sumę przypadków. Przypadkiem zaczęli ze sobą pracować, a pisanie piosenek przyniosło im tak wiele radości, że kontynuowali tworzenie kolejnych.  

Joe Keery

Keery na początku tworzył jako Cool Cool Cool, jednak niewiele wiadomo o tym momencie jego życia. W 2014 w Chicago Joe współtworzy psychodeliczno-rockową grupę Post Animal, w której każdy z członków pełni rolę wokalisty. Jednak po pięciu latach odchodzi z zespołu ze względu na swoje zobowiązania aktorskie. Post Animal do dziś kontynuują działalność, a Keery rozpoczął solową karierę, tym razem pod pseudonimem Djo. 

Twenty Twenty to album z 2019 roku, zawierający 12 utworów. Djo połączył w nim brzmienie symfonicznego rocka z lat 70, hyperpop i psychodelę. Efekty jego twórczości najlepiej prezentują się w utworach Chateau (Feel Alright) oraz Roddy. 

Finn Wolfhard

Obsada Stranger Things niewątpliwie wyróżnia się aktorami, wśród których jest wielu członków poszczególnych zespołów. Nie inaczej prezentuje się muzyczna kariera ekranowego Mike’a. W 2017 Wolfhard wraz z przyjaciółmi zakłada zespół Calpurnia i zaczyna grać indie rocka (w zespole zarówno śpiewa jak i gra na gitarze). Zaledwie dwa lata później aktor opuszcza zespół, gdy trasa koncertowa i aktorskie plany okazują się niemożliwe do jednoczesnego zrealizowania. 

Na szczęście kilka tygodni po rozpadzie Calpurnii Wolfhard wraz z Malcolmem Craigiem (perkusistą) ogłaszają powstanie duetu The Aubreys. Póki co grupa wydała jeden album, Karaoke Alone (2021). 

Caleb McLaughlin

O ile Bowera, Keery’ego i Wolfharda łączą rockowe zespoły, tak w zupełnie inną stronę udał się Caleb McLaughlin, czyli Lucas Sinclair. Aktor, piosenkarz, tancerz i twórca wypuścił dwa single. Inspirowane R&B, neo-soulem i afrobeatem Neighborhood oraz Soul Travel. Neighborhood opowiada historię nastolatka, który poznaje dziewczynę i zaprowadza ją na swoje osiedle. W Soul Travel McLaughlin porównuje tempo swojego życia do jazdy samochodem. 

Warto zaznaczyć, że żaden z singli nie jest muzycznym debiutem aktora. Karierę rozpoczął już w 2012 roku, wcielając się w rolę młodego Simby w broadwayowskiej adaptacji Króla Lwa.  

Gaten Matarazzo

Gaten, podobnie jak Caleb, swoje pierwsze kroki stawiał na deskach Broadwayu. Jako dziewięciolatek zadebiutował w musicalu Priscilla, królowa pustyni, gdzie wcielił się w rolę Benjamina. Występował również w Les Misérables jako Gavroche, zaradny chłopiec żyjący na ulicy.

W 2019 roku rodzeństwo MatarazzoSabrina, Carmen i Gaten oraz dwoje przyjaciół z New Jersey założyli zespół Work in Progress. Opublikowali dwa single (Dream Eater i Waste My Time) po czym słuch o nich zaginął. Na oficjalnym kanale zespołu można znaleźć nagrania coverów Pearl Jam, The Beatles, The Fratellis i Noela Gallaghera. 

Sadie Sink

Trójkę z Broadwayu zamyka Sadie Sink, której aktorsko-muzyczna aktywność rozpoczęła się w wieku jedenastu lat, od roli Annie i Duffy w musicalu Annie. Trzy lata później, w roku 2015 powróciła do słynnego teatru, tym razem wcielając się w młodą królową Elżbietę II w Audiencji. 

Czym jeszcze zaskoczy nas obsada Stranger Things?

Zobacz też: Stranger Things 4 Vo. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News