Netflix House: Netflix planuje otworzyć własną sieć sklepów

Netflix_House_1

Netflix, gigant rynku streamingowego, zapowiedział, że w 2025 roku otworzy sieć sklepów stacjonarnych pod nazwą „Netflix House”. Fani będą mogli kupić ubrania, gadżety i inne produkty inspirowane najpopularniejszymi produkcjami platformy, nacieszyć swoje żołądki filmowymi daniami i deserami oraz spróbować swoich sił na torze przeszkód znanym ze Squid Game. Przedsięwzięcie zrodziło się w wyniku eksperymentów firmy ze sklepami typu pop-up w ciągu ostatnich kilku lat.

Co znajdziemy w Netflix House?

Netflix House zostały zaprojektowane jako sklepy pop-up. Co kilka miesięcy oferta będzie aktualizowana i dostosowywana do najnowszych trendów i premier. Na ten moment zarząd spółki postrzega tę inwestycję bardziej jako sposób na promocję swoich tytułów niż znaczące źródło przychodów.

Netflix uruchomi pierwsze placówki w Ameryce i poświęci je swoim najpopularniejszym serialom: „Squid Game” oraz „Stranger Things”.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Netflix_House_Squid_Game
Fot. Unsplash.com

Czego mogą spodziewać się fani? W ofercie pojawią się m.in.:

  • Ubrania i akcesoria z logo i motywami z filmów i seriali: kombinezony, maski i numery ze Squid Game czy czapki, koszulki i plecaki ze Stranger Things.
  • Restauracja Netflix Bites, w której serwowane będą dania i napoje inspirowane scenami i postaciami, takie jak hamburgery, lody i hot dogi z barów Hawkins czy słodycze i ciastka z gier Squid Game.
Netflix_Bites
Photographer: AaronP/Bauer-Griffin/GC Images
  • Tor przeszkód Squid Game, gdzie będzie można spróbować swoich sił w zabawach z dzieciństwa na życie i śmierć, czy labirynt Stranger Things, który pozwoli odkrywać tajemnice świata odwróconego.
  • Instalacje artystyczne i interaktywne: repliki scen i rekwizytów, efekty świetlne i dźwiękowe czy możliwość robienia zdjęć z ulubionymi bohaterami.

Dlaczego Netflix otwiera własną sieć sklepów?

Netflix House to nowa inicjatywa platformy, która ma na celu zwiększenie zaangażowania fanów w popularne produkcje filmowe i serialowe.

Netflix_House
Fot. Unsplash.com

Josh Simon, wiceprezes ds. produktów konsumenckich w Netflixie, w wywiadzie dla Bloomberga powiedział:

Widzieliśmy, jak bardzo fani uwielbiają zanurzać się w świecie naszych filmów i seriali. Dużo myśleliśmy o tym, jak przenieść to na wyższy poziom.

Netflix House ma być nie tylko miejscem sprzedaży produktów związanych z największymi hitami serwisu streamingowego, ale także przestrzenią do spotkań, wymiany doświadczeń i wspólnego oglądania. Platforma chce stworzyć społeczność fanów, umożliwiającą dzielenie się pasjami i emocjami.

Kiedy otwarcie Netflix House?

Netflix House ma zostać otwarty w 2025 roku w kilku wybranych miastach Ameryki. Pierwszymi z nich prawdopodobnie będą Nowy Jork i Los Angeles. Nie wiadomo jeszcze, kiedy sklepy pojawią się także w innych krajach.

Według najnowszych doniesień projekt może zagościć również w Tokio oraz Meksyku. Platforma zapowiada, że będzie monitorować reakcje fanów i dostosowywać ofertę do ich potrzeb. Możliwe więc, że w przyszłości odwiedzimy Netflix House także w Polsce.

Autor: Anna Grochal

 

Zobacz też: Najlepsze oryginalne seriale na Netflix – TOP 7

Najlepsze oryginalne seriale na Netflix – TOP 7

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News