„Vamos a la playa” – film z Jakubem Gierszałem

„Vamos a la playa” – nowy film z Jakubem Gierszałem

Znany polski aktor Jakub Gierszał zagrał jedną z głównych ról w niemiecko-kubańskim filmie „Vamos a la playa”. O czym jest produkcja i gdzie można ją zobaczyć?

„Vamos a la playa” – historia w pigułce?

„Vamos a la playa” – nowy film z Jakubem Gierszałem

Film opowiada historię trójki przyjaciół odbywających podróż na Kubę w poszukiwanie brata (w tej roli Gierszał) jednego z nich. Każdy z bohaterów zupełnie niespodziewanie dla siebie samego napotyka miłość – w innej formie oraz z innym zakończeniem niż można by się było spodziewać. Ten film to nie tylko historia o powstawaniu uczuć, ale również o dojrzewaniu do miłości i rozterkach z nią związanych.

W rolach głównych: Jakub Gierszał, Leonard Scheicher, Victoria Schulz, Eugenio Torroella oraz Maya Unger.

„Vamos a la playa” na zagranicznych festiwalach

„Vamos a la playa” – nowy film z Jakubem Gierszałem

Film był wyświetlany na następujących festiwalach filmowych: Zurich Film Festiwal (Szwecja), Film Festival Cologne (Niemcy), Buenos Aires German Film Festival (Argentyna).

Bettina Blümner została nominowana do nagrody Golden Eye jak najlepsza reżyserka podczas Zurich Film Festiwal w 2022 roku. Z kolei Leonard Scheicher, Victoria Schulz, Eugenio Torroella oraz Maya Unger otrzymali New Berlin Film Award jako najlepsi aktorzy podczas Achtung Berlin w 2023 roku.

„Vamos a la playa” na festiwalu w Polsce

„Vamos a la playa” – nowy film z Jakubem Gierszałem

Produkcja została wybrana na film otwarcia 8. edycji europejskiego festiwalu filmowego ArteKino Festival. Od 1 do 31 grudnia polscy widzowie będą mogli obejrzeć film za darmo na platformie www.arte.tv.

Wydarzenie ma na celu popularyzację kina europejskiego oraz wspieranie i promowanie młodych, obiecujących twórców.

O reżyserce filmu

Bettina Blümner urodziła się w Düsseldorfie w1979 roku. Studiowała fotografię i projektowanie na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze w 1998 i 1999 roku, a następnie reżyserię na Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Badenii-Wirtembergii i EIC na Kubie do 2004 roku.

Jej filmy krótkometrażowe, dokumentalne, dramaty i sztuki teatralne były prezentowane i nagradzane na licznych festiwalach.

Zobacz też: Pawlak i Kargul znów na wielkim ekranie! Zobacz teaser filmu „Sami swoi. Początek”.

Pawlak i Kargul znów na wielkim ekranie! Zobacz teaser filmu „Sami swoi. Początek”.

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News