Ukraina, młodość, y2k w obiektywie Oleksandry Povoroznik

ukraińska fotografka Oleksandra

Ukraińska fotografka Oleksandra Povoroznik zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia, choć są głównie portretami, faktycznie zdają się przenosić w czasie. Oprócz ludzi i miasta, Oleksandra uwiecznia także oblicze trwającej wciąż wojny z Rosją. Koniecznie zobaczcie jej zdjęcia i sprawdźcie, co jest jej inspiracją!

Oleksandra Povoroznik – inspiracje i styl

Jak sama mówi:

Większość lokacji znajduję po prostu spacerując po mieście. Można wtedy odkryć swoją okolicę w nowy sposób i znaleźć tam miejsce do filmowania. Obserwuję ludzi – czasami może mi się spodobać wygląd danej osoby – i to zainspiruje mnie do stworzenia nowego obrazu do sesji zdjęciowej. Ponadto bardzo lubię oddawać na swoich zdjęciach klimat lat 90-tych i 00-tych, myślę, że jest to zauważalne w mojej palecie kolorów. Bardzo lubię zakupy w second handach, gdzie znajduję wiele rzeczy do sesji zdjęciowej, czasami niektóre ubrania mogą prowadzić do powstania jakiegoś stroju lub pomysłu. Często inspiruje mnie przeszłość. Jednak przede wszystkim – ludzie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Najważniejszy jest dla mnie pozytywny feedback od modela. Uwielbiam, gdy z nawiążę głębszy kontakt z modelką i przez cały proces zachowujemy się jak starzy przyjaciele. Jestem najszczęśliwszą osobą, kiedy ludziom podobają się moje zdjęcia – wtedy wiem, że robię coś dobrze.

Oleksandra – zdjęcia

 

dwie kobiety ubrane w stylu lat dwutysięcznych

kobieta między dwoma wagonami

kobieta oparta na betonowej kuli

mężczyzna ubrany w stylu streetstyle

kobieta pozująca w metrze

kobieta na tle bloku

kobieta wpatrzona w dal

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry hiro.pl scaled Ukraina, młodość, y2k w obiektywie Oleksandry Povoroznik

Inne zdjęcia Oleksandry możecie znaleźć na jej Instagramie: instagram.com/spvrr/

 

Zobacz też: Fotografia jak stan zakochania

Fotografia jak stan zakochania

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News