Uczelnia Ordo Iuris: 1 (słownie: jeden) nowy student

ordo_iuris_uczelnia

O samym Ordo Iuris nie ma sensu już zbyt wiele pisać – ci, którzy mieli wyrobić sobie opinię na temat ich działalności, już dawno ją sobie wyrobili. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że fundacja dostaje miliony złotych dofinansowań i nawet założyła swoją uczelnię wyższą.

Jak radzi sobie uczelnia Ordo Iuris? Cóż – niezbyt spektakularnie.


1 (słownie: jeden) nowy student

Jak pisze OKO.Press, w roku akademickim 2023/2024 na uczelnię Ordo Iuris zgłosiło się sześciu kandydatów. Jak się okazuje, przyjęto… tylko jednego.

Mowa o prawniczych studiach stacjonarnych, które są głównym trzonem oferty Collegium Intermarium. Łącznie studentów uczęszczających na ten kierunek jest 15. Rektor uczelni, Bartosz Lewandowski, w wywiadzie dla ww. redakcji wspomina, że po pierwsze, uczelnia miała w założeniu być mała i kameralna, zupełnie jak katolickie szkoły w USA, a po drugie, na studia zaoczne uczęszcza już niespełna 200 osób.

Collegium Intermarium (by Ordo Iuris)

Uczelnia Ordo Iuris znajduje się na III piętrze budynku przy ulicy Bagatela 12 w Warszawie. Niepozorna, skromna uczelnia niesie jednak kaganek wolności, tradycji i wszystkiego innego, co członkowie fundacji uznają za słuszne.

ordo_iuris

Jak możemy przeczytać na stronie Collegium Intermarium:

We współczesnym modelu kształcenia, najbardziej zdumiewające jest to, że stał się on narzędziem wydziedziczania z kultury łacińskiej. Zostaliśmy w sposób systematyczny pozbawieni kontaktu ze źródłami naszej cywilizacji, z jej unikalnymi dziełami.

Dowiadujemy się również, że uczelnia stoi na straży wszelkiej moralności:

Za tym postępuje rozkład rozumu, a z kolei konsekwencją tego rozkładu jest głęboki kryzys, nie tylko gospodarczy i cywilizacyjny, ale również kryzys człowieczeństwa, moralności. Pora, byśmy tę zależność dostrzegli.

Nie mogło również zabraknąć fragmentu o przeróżnych ideologiach. Co ciekawe, uczelnia Ordo Iuris nawet nie ukrywa swojej stronniczości w tematyce społecznej.

Studia w Collegium Intermarium to elitarne studia, dla osób, które mają wobec siebie wysokie wymagania, które nie godzą się na przeciętność. Dobór przedmiotów i wykładowców pozwala zapoznać się z podstawami filozofii klasycznej, z zasadami klasycznej edukacji i z różnymi ideologiami we współczesnym świecie. Nasza Uczelnia uczy rzetelnej i rzeczowej argumentacji na rzecz tego, co klasyczne i tradycyjne.

Elitarna uczelnia

Jak się dowiedzieliśmy od rektora, mamy do czynienia z naprawdę elitarną uczelnią. Niech świadczy o tym nie tylko jej wielkość, ale również czesne, jakie musi płacić każdy student. Opłata za jeden rok studiów jednolitych magisterskich z zakresu prawa wynosi… 10 000 złotych rocznie. No, chyba że wolimy opłatę uiścić w ratach, to wtedy wychodzi odpowiednio więcej.

ordo_iuris cennik

Pomimo swojej ogólnej skromności i raczej niewielkiej popularności władze uczelni już wielokrotnie wywalczyły różne dofinansowania, które można liczyć w setkach tysięcy złotych. Weźmy chociażby projekt Przywracamy tradycje strzeleckie… za 200 000 zł.

Zobacz także: Piosenki na Halloween

Piosenki na Halloween – 10 propozycji na playlistę

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News