Dlaczego masturbacja wśród kobiet jest nadal tematem tabu?

Kobieta lezaca w wannie, mokre wlosy, rozchylone usta, zamkniete oczy

Temat dotyczący każdego z nas: masturbacja. Masturbacja, onanizm, autoerotyzm? Bywa, że samo wypowiedzenie tych słów budzi zażenowanie, zmieszanie czy zawstydzenie, szczególnie wśród kobiet. Edukacja seksualna kuleje w Polsce, co udowodniła nam niedawno akcja Anji Rubik #sexed, która swoją uwagę poświęca między innymi właśnie masturbacji.

Dwudziesty pierwszy wiek, o seksie wiemy coraz więcej, niewiele już tutaj tematów tabu. Masturbacja jest jednak, chociaż częściowo, jednym z nich, bo o ile w przypadku mężczyzn potrafimy zachować otwarty umysł, to gdy mowa o kobietach, jest to wręcz nie do pomyślenia!

kobieta, rozchylone usta, twarz w rozkoszy

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Od lat pisze się o pozytywnym wpływie onanizmu na nasze ciało, umysł, a nawet relacje w związku. 92 procent kobiet deklaruje, że regularnie TO robi, jest to jednak statystyka, coś anonimowego. Jeżeli chodzi o prawdziwe życie, panie wstydzą się przyznać nawet najlepszej przyjaciółce.

Zobacz także: Fotograf zrobił zdjęcia kobietom przed, w trakcie i po orgazmie

Powodów tego zjawiska jest całe mnóstwo. Po pierwsze edukacja seksualna, rodzice nieumiejący poradzić sobie z tym tematem zrzucają problem na szkolnictwo, które jak wszyscy wiemy radzi sobie z tym jeszcze gorzej. To właśnie główną przyczyną jest niewyedukowane społeczeństwo. Zdarzają się przypadki, że dochodzi do rozstania w długoletnich związkach, ponieważ panowie nie potrafią sobie poradzić z tym że partnerka się masturbuje. Mężczyźni nie rozumieją, że onanizm może być między innymi rozładowaniem napięcia, stresu, ale również sposobem poznania ciała, zrozumienia swoich potrzeb, a co za tym idzie lepszych doznań z parterem. Kobiety, szczególnie te w związkach czują się winne, przestają o tym mówić, traktują to jako coś wstydliwego. Zdarza się, że mężczyźni traktują to jako zdradę i swoją osobistą porażkę.

Media i kultura, szczególnie za oceanem również napędza to błędne koło. Każdy z nas widział kiedyś film, w którym występuje scena masturbującego się mężczyzny. Kobiet w takich rolach filmowych raczej nie znajdziecie, chyba że mówimy o pornografii…

Tymczasem naukowcy udowodnili, że autoerotyzm ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł. Jeżeli jeszcze Cię nie przekonaliśmy, to przedstawiamy kilka powodów, dla których powinnaś zmienić zdanie!

Problemy ze snem? Endorfiny wydzielane w Twoim mózgu w czasie orgazmu pomogą Ci zasnąć! Co więcej, onanizm jest również swoistym lekiem przeciwbólowym, potrafi między innymi uśmierzyć skurcze miesiączkowe. Masturbacja pozwala nam również pokochać swoje ciało, dotykanie samej siebie naprawdę potrafi podnieść poczucie własnej wartości i sprawić, że spojrzysz na siebie z miłością!

Przestańmy udawać, że tego nie robimy, nauczmy się mówić o naszych potrzebach, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Wspaniałe jest, że kwestia ta zaczyna być coraz częściej poruszana, świadomość społeczeństwa wzrasta, a nam żyję się po prostu lepiej!

Tekst: Dominika Kowalewska

4,2/5 - (5 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News