Trzynaście powodów, by obejrzeć drugi sezon „13 powodów”

Chłopak z nałożonym na twarzy zdjęciem Polaroid

Premiera drugiego sezonu Trzynastu Powodów zbliża się do Netflixa wielkimi krokami, a my wymieniamy 13 powodów, dla których nie możecie go przegapić!

1. Dostaniecie odpowiedzi na pytania, które powstały po finale pierwszego sezonu: Czy Jessica wróci do normalnego życia? Czy Bryce odpowie za swoje czyny? Czy Clay pogodzi się ze stratą Hannah?

2. Pojawią się nowe przeszkody w drodze bohaterów do normalności po samobójstwie Hannah: ktoś zrobi wszystko, żeby prawda o jej śmierci nie wyszła na jaw.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


3. W pierwszym sezonie były tajemnicze kasety, w tym główną rolę odegrają polaroidy

https://www.instagram.com/p/BiMoxFulEtp/?taken-by=13reasonswhy

4. Katherine Langford ponownie pojawi się w serialu jako Hannah Baker.

5. W serialowym czasie, pomiędzy sezonami bohaterowie przeżyli kilka miesięcy, przez które całkiem sporo się zdążyło wydarzyć.

6. Jeff Atkins, grający Brandona, który zginął w wypadku, pojawi się w drugim sezonie w trakcie różnych flashbacków.

7. O ile w sezonie pierwszym uwaga skupiała się na problematyce samobójstw oraz prześladowania, w tym sezonie realizatorzy skupią uwagę także na tematyce gwałtu oraz molestowania seksualnego.

8. Ścieżka dźwiękowa – na oficjalnym soundtracku drugiego sezonu pojawią się między innymi Years and Years, YUNGBLUD, Billie Eilish & Khalid, czy Tears for Fears.

https://www.instagram.com/p/BikNoFsl0-S/?taken-by=13reasonswhy

9. Poza znanymi z pierwszego sezonu bohaterami pojawią się też nowe twarzy: IT Girl ze szkoły Liberty High, nauczyciele, czy adwokaci.

10. Podobnie jak w przypadku Stranger Things, pojawi się dodatkowy materiał wideo Beyond The Reasons, skupiający uwagę na tematyce gwałtów, samobójstw i innych zagrożeń.

11. Książka Jay’a Ashera, na podstawie której powstał pierwszy sezon, nie posiada swojej drugiej części, zatem drugi sezon w całości będzie dla wszystkich niespodzianką.

12. Czy dowiemy się, kto stoi za samobójstwem Hannah?

13. Premiera drugiego sezonu 13 powodów odbędzie się 18 maja, więc macie już plany na weekend!

https://www.youtube.com/watch?v=OGgBpiaIB_o

Nie oglądaliście pierwszego sezonu? Sprawdźcie dlaczego warto TUTAJ.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News