TIDAL wprowadza Live!

TIDAL wprowadza Live!
Tidal Polska fot. Bartłomiej Kuczkowski

Nowa funkcja umożliwia fanom muzyki dzielenie się i doświadczanie muzyki wspólnie w czasie rzeczywistym.

Czym jest Live?

29 maja 2023 roku globalna platforma muzyczna TIDAL wprowadziła Live, nową funkcję w aplikacji, która umożliwia użytkownikom TIDAL HiFi i HiFi Plus łatwe dzielenie się muzyką w czasie rzeczywistym, nie będąc fizycznie razem. Live ułatwia grupom dowolnej wielkości spotkanie się na specjalnych wydarzeniach, premierach albumów, podróżach lub przygotowaniach do ważnego momentu.

TIDAL wprowadza Live!
Grzegorz Wilk fot. Bartłomiej Kuczkowski

Na czym polega funkcja Live?

TIDAL wprowadza Live!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Funkcja ta wcześniej była testowana w ramach programu „beta” pod nazwą „DJ”. Live to nowy sposób na spontaniczne dzielenie się muzyką przez fanów. Nowa funkcja umożliwia również łatwe znajdowanie i śledzenie muzyków i innych fanów muzyki. Podczas uruchamiania sesji Live, użytkownicy TIDAL mogą nadać sesji własną nazwę, aby podkreślić jej unikalny nastrój, a następnie udostępnić link z dostępem do sesji. Linki pozwalające na dołączenie do sesji mogą być udostępniane dowolnie – od wiadomości tekstowych i mediów społecznościowych po e-maile.

Sesje Live

TIDAL wprowadza Live!
Katarzyna Rogalska fot. Bartłomiej Kuczkowski

Od dziś użytkownicy mogą dołączać do sesji przygotowanych przez ekspertów TIDAL z różnych gatunków muzycznych, które będą dostępne w aplikacji przez cały tydzień. Sesje Live będą związane z wydarzeniami kulturalnymi, prezentowaniem wschodzących artystów, których warto obserwować, oraz z codziennymi czynnościami, w których muzyka jest ważnym elementem, takimi jak trening czy gotowanie.

„Poprzez muzykę dajemy fanom możliwość łączenia się ze sobą lub z innymi twórcami, markami i osobowościami za pomocą prostego udostępniania jednym kliknięciem.”

 – powiedziała Agustina Sacerdote, Global Head of Product w TIDAL.

„Korzystanie z Live oferuje fanom muzyki prosty sposób na odkrywanie nowej muzyki od innych fanów w aplikacji lub gdziekolwiek jest udostępniony link. Jesteśmy podekscytowani tym, jak Live zostanie wykorzystany do celebrowania momentów poprzez dzielenie się muzyką i łączenie ludzi”.

Jak korzystać z Live?

Live jest dostępne w aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android, a użytkownicy TIDAL mogą wybierać spośród ponad 100 milionów utworów dostępnych w aplikacji. Utwory będą odtwarzane w normalnej jakości AAC, dopóki nie będzie dostępna jakość wysokiej rozdzielczości lub bezstratna. Subskrybenci mogą uruchamiać i słuchać sesji odbywających się tylko w kraju, w którym jest zarejestrowane ich konto TIDAL.

Dowiedz się więcej o TIDAL Live tutaj.

Aby uzyskać informacje na temat programu wczesnego dostępu TIDAL, umożliwiającego wypróbowanie nowych funkcji jako pierwszemu, zarejestruj się tutaj.

Dodatkowe informacje o produkcie:

  • Funkcja Live jest ograniczona w przypadku urządzeń innych producentów.
  • Użytkownicy mogą jedynie uruchamiać i słuchać sesji odbywających się w kraju , w którym jest zarejestrowane ich konto TIDAL.

O TIDAL

TIDAL wprowadza Live!
TIDAL fot. Bartłomiej Kuczkowski

TIDAL to prowadzona przez artystów globalna platforma muzyczno-rozrywkowa, która ma na celu stworzenie zrównoważonego, zorientowanego na artystę i fanów modelu biznesowego dla branży muzycznej.

Dzięki innowacyjnym funkcjom, takim jak bezpośrednie płatności dla artystów, TIDAL umożliwia artystom przedefiniowanie ich miejsca w branży muzycznej. Dostępna w 62 krajach usługa zawiera w swoim katalogu ponad 90 milionów utworów i 450 000 wysokiej jakości filmów, a także oryginalne serie wideo, podcasty, tysiące starannie wyselekcjonowanych playlist i odkrywanie wykonawców za pośrednictwem TIDAL Rising. TIDAL jest dostępny w poziomach HiFi i HiFi Plus, a członkostwo HiFi Plus oferuje dostęp takich funkcji audio jak Master Quality Authenticated (MQA), Dolby Atmos i Sony 360 Reality Audio. TIDAL jest częścią Block, Inc. (NYSE: SQ), globalnej firmy technologicznej skupiającej się na usługach finansowych.

Więcej informacji na www.tidal.com.

Zobacz też: ZNAMY LINEUP CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

Dzisiaj zaczyna się CO JEST GRANE FESTIVAL; WOMEN’S VOICES KOLEKTYW!

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News