Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Taco Hemingway na koncercie w Krakowie

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa koncertowa obejmuje całą Polskę, od Krakowa, aż po Szczecin. A jeśli nie jesteście pewni, czy warto – bilety w Łodzi są już wyprzedane, a chyba nie musimy przypominać, co działo się w 2017 roku…

Na koncertach, poza doskonale znanymi kawałkami z “Pocztówki”, będzie można usłyszeć także materiał z “Jarmarku” i “Europy”. Jak mówią sami organizatorzy – ,,[Pocztówka] Nie doszła w 2020, ani w 2021r. Awizo czekało dwa lata i w końcu będzie szansa żeby ją odebrać z dużym bonusem.”

(Nie)krótka historia Taco Hemingwaya

Choć zaczynał jako FV, jego kariera dość szybko zaczęła się rozwijać. Pierwszym kamieniem milowym w jego karierze stał się koncert w warszawskich Kamieniołomach. To właśnie w tej kultowej imprezowni, niecały rok przed jej zamknięciem, wydarzyła się prawdziwa magia. Jak określa to przyjaciel i producent Filipa, Maciej Ruszecki – ,,Poziom stresu, jaki odczuwaliśmy przed wejściem na scenę, był wtedy porównywalny chyba jedynie do występu na Narodowym, ale na szczęście wszystko się udało. Znajomi byli zachwyceni, inni chyba nie bardzo wiedzieli, o co chodzi’’.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Niecałe trzy lata po Kamieniołomach, bo już w 2015 roku, Taco wystąpił na Openerze. Uzbrojeni w kontroler i laptopa, rozkochali w sobie publiczność. Jak bardzo? Tak, że w 2017 sprzedano rekordowe 30 000 wejściówek w parę minut, właściwie w każdym polskim mieście. W 2016 został laureatem najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – Fryderyka, za album Umowa o dzieło w kategorii Album roku Hip-Hop.

Po kreacji Taconafide (z Quebonafide), stało się jasne, że Taco Hemingway zawita na scenie na znacznie dłużej. Koncert w warszawskim Torwarze okazał się być największym wydarzeniem rap-gry. W ciągu dwóch dni, publiczność osiągnęła liczbę prawie 14 tysięcy osób.

Współpraca z Dawidem Podsiadło, co chyba nikogo już nie zdziwi, również okazała się strzałem w dziesiątkę. Kawałek ,,W piątki leżę w wannie” stanowił punkt zwrotny w tej muzycznej kolaboracji. Koncert na PGE Narodowym przeszedł do legendarnych – w końcu bycie muzycznymi ikonami młodego pokolenia nie bierze się znikąd.

2020-2021-2022 TOUR

Taco Hemingway na koncercie w Krakowie
08.05.2022 Taco Hemingway w Krakowie / fot. Justyna Kaminska Revolume

Czego możemy się spodziewać? Z pewnością nutki nostalgii, bo najnowsza trasa to zwieńczenie kilkuletniej pracy warszawskiego rapera. Taco pojawi się w 11 polskich miastach, w tym na Lotnisku Bemowo w Warszawie.

,,Czekamy z podekscytowaniem na kolejne koncerty i dziękujemy fanom, że dalej są i że tyle czekali’’ – wzrusza się Rumak – ,,Dalej jest niepewność czy nie pozapominaliśmy co i jak, a niektórych utworów nie zdążyliśmy jeszcze zagrać na żywo… Ale po próbach myślę, że będzie dobrze ☺”

Kiedy i gdzie odbędą się koncerty Taco Hemingwaya?

 • 7 maja – Katowice (MCK)
 • 8 maja – Kraków (Tauron Arena)
 • 14 maja – Wrocław (Hala Stulecia)
 • 15 maja – Łódź (Klub Wytwórnia)
 • 20 maja – Toruń (Arena Toruń)
 • 22 maja – Rzeszów (Millenium Hall)
 • 27 maja – Szczecin (Netto Arena)
 • 28 maja – Gdańsk (Scena S1)
 • 3 czerwca – Lublin (Targi Lublin S.A.)
 • 5 czerwca – Białystok (Stadion Miejski)
 • 10 czerwca – Warszawa (Bemowo Lotnisko)
 • 11 czerwca – Poznań (Malta – Polana Harcerza)

Bilety kupicie na Going.pl, Empik Bilety oraz w salonach Empik.

 

Zobacz też: Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022

Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022 – znamy pełen line-up

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News