5 najbardziej oczekiwanych projektów hip-hopowych w drugiej połowie 2016

Czarnoskóry raper z dredami w niebieskim swetrze na żółtym tle

Za nami już ponad połowa roku. Dostarczyła nam ona kilku świetnych premier hip-hopowych albumów takich jak “Untitled Unmastered” Kendricka Lamara, “Konnichiwa” Skepty czy “Still Brazy” od YG. Przed nami kolejnych pare miesięcy. Na co warto czekać, jeśli chodzi o wydawnictwa hip-hopowe? Przedstawiamy 5 najbardziej oczekiwanych albumów rapowych drugiej połowy 2016 roku.

Doomstarks, czyli MF Doom i Ghostface Killah

Dwie legendy hip-hopu: Ghostface Killah, członek kultowego Wu-Tang Clanu, oraz MF Doom, producent i raper kojarzony z bardziej alternatywnymi projektami, ogłaszali wspólny album już w 2006 roku. Od tego czasu usłyszeliśmy kilka utworów zapowiadających ten projekt, które podsycały oczekiwania fanów. Album mimo to dotychczas nie ujrzał światła dziennego. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej tej chwili. Ghostface przekonuje, że większość pracy nad płytą jest ukończona i jeszcze w tym roku możemy spodziewać się premiery.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dwóch raperów w maskach
Gucci Mane “Everybody Looking”

Gucci Mane jest ewenementem. U początku swojej kariery traktowany był z przymrużeniem oka, często wyśmiewano jego muzykę nazywając ją “retarded rap”. Z biegiem czasu zyskiwał coraz większą popularność, a jego projekty miały wpływ na kształt całego mainstreamowego hip-hopu. Gucci niedawno wyszedł z więzienia, gdzie był od 2014 roku i w jednym z pierwszych kawałków, które wypuścił po odsiadce (“All my children”) podkreśla swoje znaczenie dla brzmienia aktualnej sceny, rapując w refrenie: “all of these rappers are all my children”. Premiera dziewiątego w karierze i pierwszego po odzyskaniu wolności albumu Gucciego zaplanowana jest na 22 sierpnia.

Run the Jewels “RTJ3”

Run the Jewels to zespół, który tworzy raper z Atlanty Killer Mike oraz kultowy raper i producent EL-P. Obaj panowie są około czterdziestki i mają za sobą długą karierę. Jednak przy wspólnym projekcie prezentują niesamowitą świeżość i energię. Dwie poprzednie płyty zespołu były świetnie oceniane przez wszystkie największe portale muzyczne i nie tylko. Raperzy na mocnych, nowoczesnych podkładach przygotowanych przez EL-P poruszają kontrowersyjne tematy i problemy trawiące Amerykę. Mają za sobą współpracę z takimi postaciami jak Banksy, a Killer Mike był jedną z bardziej barwnych postaci popierających Bernie Sandersa w jego staraniach o nominację na kandydata na prezydenta USA Partii Demokratycznej. W tym roku ma wyjść trzecia płyta zespołu.

Dwóch raperów w czapkach, jeden jest czarnoskóry, drugi ma czerwoną czapkę i dżinsową kurtkę
Pusha T “King Push”

Po wydanej w grudniu zeszłego roku płycie “Darkest Before Dawn: The Prelude”, Pusha T zebrał bardzo przychylne recenzje. Album był jednym z lepszych wydawnictw 2015, a według samego rapera zapowiadał jedynie krążek, który wyjść ma w tym roku. Oczekiwania fanów względem nowego albumu są więc tym bardziej duże.

Young Thug “Hy!£UN35”

Ekscentryczny, zbierający ogromną popularność raper Young Thug, po wydaniu serii mixtape’ów zapowiedział na ten rok swój oficjalny debiut płytowy. Płyta ma mieć tytuł “Hy!£UN35” (czytane jako “HiTunes”) i promowana jest singlami “Gangster Shit” i “Pacifier”. Premiera albumu zaplanowana jest na 24 września.

Tekst: Stanisław Nowiński

5/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News