Studenci wsparci o topniejące bloki lodu zawisnęli na szubienicy, by zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny

Troje ludzi na szubienicy

Grupa studentów z Kolonii postanowiła nie oszczędzać w środkach, przygotowując projekt, którego celem było podniesienie świadomości na temat tego, jak dramatycznie zmienia się nasz klimat.

Z luźno zarzuconymi na szyjach węzłami, studenci stanęli na topniejących blokach lodowych. Jak można się domyślić – gdy bloki by się rozpuściły, cała trójka zawisłaby z nogami w powietrzu.

Nikomu nic się nie stało – ta nietypowa akcja była częścią artystycznego projektu, którego zadaniem było skupienie ludzkiej uwagi na to, co się dzieje z naszym klimatem. Węzeł został zawiązany tak, by nie zacisnąć się w momencie, gdy lodowy blok stopnieje. Dodatkowo lina przypięta była do szubienicy magnesami.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Ice blocks 4 Studenci wsparci o topniejące bloki lodu zawisnęli na szubienicy, by zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny

Anne Sikora i Sophia Regner z Ecosign-Academy w Kolonii, wpadły na ten pomysł w ramach projektu Środowisko, zainicjowanego przez wykładowcę Thomasa Zikę.

Performans, który mogli zobaczyć mieszkańcy Kolonii został zatytułowany Eis am Strick – Lód na sznurze i odbył się 6 lipca w centrum miasta, przed Apple Store. Lokalizacja nie była przypakowa – studenci wybrali to konkretne miejsce, by podkreślić problem wszechogarniającego konsumpcjonizmu. Ludzie obserwujący ten ekologiczny spektakl byli zszokowani i zdezorientowani tym, co zobaczyli.

Prawda jest naturalnie przerażająca – świat znajduje się w sytuacji, w której, jeśli nie podejmiemy globalnej współpracy – naszą planetę, a tym samym nas – koniec. Zdajemy sobie sprawę z konsekwencji, a mimo to, nadal kontynuujemy nasz szkodliwy dla klimatu styl życia. Najwyższy czas na zmiany, nie zostało wiele czasu.

Ice blocks 3 Studenci wsparci o topniejące bloki lodu zawisnęli na szubienicy, by zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News