Stephen King pozwolił dwóm uczniom stworzyć ekranizację powieści w zamian za 1 dolara

Kadr z filmu Stephena Kinga

Wiedzieliście, że istnieją co najmniej 73 filmy oparte na historiach kultowego pisarza Stephena Kinga? Do tego dochodzą jeszcze seriale, filmy krótkometrażowe, czy zbliżający się Cmętarz zwieżąt (dla tych, co nie wiedzą: tak, to poprawna pisownia).

Najnowszy projekt z powieścią Kinga w tle nieco różni się od wszystkich znanych. Jak się okazuje, Stephen King już od lat 70-tych sprzedaje uczniom szkół filmowych prawa do swoich krótkich opowiadań, jak The Stationary Bike.

Zobacz również: Castle Rock przeniesie Was do świata Stephena Kinga

Opowiadanie to zostało opublikowane w 2003 roku i znalazło się w zbiorze opowiadań zatytułowanym Just After Sunset. Historia opowiada o artyście i wdowcu, którego celem jest zrzucenie kilku kilogramów. Mężczyzna wpada w obsesję zdrowego trybu życia i jazdy na rowerze do tego stopnia, że zaczyna mieć przerażające halucynacje.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tym razem szczęście dopisało się dwóm uczniom Blaenau Gwent Film Academy w Walii. 16-letni Alfie Evans i 14-letni Cerys Cliff napisali bezpośrednio do Kinga z prośbą o zgodę na ekranizację. To oni napiszą scenariusz, a przy produkcji będzie pracowało dodatkowo około 30 innych uczniów.

Jest jednak jeden, mały szczegół. W ramach jedno-dolarowego porozumienia, King zastrzega, że film nie może zostać wydany w komercyjnym znaczeniu tego słowa. Aczkolwiek, autor chce otrzymać kopię DVD, gdy film zostanie ukończony. Legenda głosi, że King posiada już około 10 kopii filmów stworzonych przez uczniów i studentów pomiędzy 1977 a 1996 rokiem.

A Wy, jakiej ekranizacji powieści lub opowiadania Kinga chcielibyście się podjąć?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News