Squid Game: sezon 2 nadchodzi?

squid game sezon 2

Na ustach znacznej większości użytkowników Netflixa od pewnego czasu jest tylko jeden tytuł: Squid Game. Dlaczego serial stał się tak popularny? Czy istnieje szansa na sezon 2?

Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak ogromnym fenomenem. Squid Game jest obecnie niezwykle popularnym dziełem, które znakomicie się przyjęło wśród odbiorców. Tak samo jak w przypadku innych uwielbianych seriali, tutaj również możemy liczyć na kontynuację. Kiedy dostaniemy sezon 2?

Squid Game – koreańskie Igrzyska Śmierci?

Fabuła serialu jest bardzo prosta. Ktoś “z góry” zebrał grupę kilkuset osób, które mają ogromne długi. Biorą oni udział w swoistego rodzaju turnieju. Kto wygra, ten otrzyma wielką nagrodę finansową, która z pewnością spłaci wszelkie zobowiązania i pozwoli na mnóstwo innych wydatków. Jak jednak bywa w tego rodzaju dziełach, turniej okazuje się nie być przesadnie… przyjemny. Szczególnie dla wszystkich, którzy podczas niego stracą swoje życie.

Oczywiście może kojarzyć się to z popularnymi kilka lat temu Igrzyskami Śmierci. Tutaj jednak mamy coś o wiele bardziej oryginalnego, szczególnie dla zachodnich odbiorców. Squid Game zostało bowiem podlane koreańskim sosem, dzięki czemu widzowie otrzymali niezwykle groteskowy serial o charakterystycznym klimacie. Z pewnością jest to jeden z elementów wpływających na jego popularność. Powodów można doszukiwać się jednak także we wciągającej fabule oraz ciekawej koncepcji turnieju złożonego z nieco zmodyfikowanych zabaw dla dzieci.

Sezon 2 – co wiemy o kontynuacji Squid Game?

Z racji tego, że mamy do czynienia z ogromnym fenomenem, pytania o sezon 2 cisną się same. Tym bardziej, że wszyscy znamy politykę Netflixa oraz jego tendencję do odcinania kuponów tak długo, jak się da. Było tak chociażby w przypadku Domu z papieru, którego ostatnie sezony zostały sklecone na fali popularności pierwszych epizodów. Oczywiście zdania są podzielone na temat tego, czy trzeci lub czwarty sezon tego serialu były udane, ale trzeba Netflixowi przyznać, że bardzo twardo stoi przy tworzeniu kontynuacji najlepiej odbieranych dzieł.

Jeśli chodzi o kontynuację Squid Game, Netflix wyraził pełną gotowość na to, aby ją stworzyć. Według pewnych źródeł odbyła się już rozmowa władz Netflixa z reżyserem koreańskiego serialu. Ten przyznał, że jeszcze nie ma konkretnego pomysłu na sezon 2, ale jest otwarty na różne formy współpracy i z pewnością jeśli się tego podejmie, to zatrudni szereg doświadczonych scenarzystów i reżyserów. Możemy więc się spodziewać, że sezon 2 Squid Game to tylko kwestia czasu.

Czego możemy spodziewać się po drugim sezonie Squid Game?

Koreański serial tworzy zwartą całość – nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości. Najważniejsze wątki zostały w zgrabny sposób zakończone, wielu bohaterów dało się lubić, a fabuła wciąga na tyle, żeby poświęcić na Squid Games całą noc. Polityka Netflixa i chęć zysku to jedno, ale można mieć wątpliwości na temat tego, czy powstanie sezonu 2 nie odbije się na jakości całego dzieła.

squid game sezon 2

Oczywiście jest wiele opcji rozwinięcia pewnych wątków czy motywów. Mamy dużo ciekawych postaci, którymi mogą zainteresować się twórcy. Co więcej, sama koncepcja tytułowego turnieju jest niezwykle przemyślana i być może warto pociągnąć ją dalej. Boję się jednak, że Netflix rzuci się na pieniądze w nieprzemyślany sposób, sprawiając, że sezon 2 okaże się kompletną klapą; wydmuszką, której nie da się oglądać. Tak – według mnie – było z Domem z papieru oraz kilkoma innymi serialami na platformie.

Pozostaje nam jednak tylko czekać i być dobrej myśli. A nuż dostaniemy coś, co jakością choć trochę dorówna pierwowzorowi i spędzimy kolejną noc na chłonięciu tego koreańskiego, groteskowego misz-maszu. Tego sobie i wam życzę.

Zobacz także: Najlepsze filmy o więzieniu. Top 10 najlepszych filmów więziennych wszech czasów!

Komentarze

Zapisz się do Newslettera