Squid Game: sezon 2 nadchodzi?

squid game sezon 2

Na ustach większości użytkowników Netflixa od pewnego czasu jest tylko jeden tytuł: Squid Game. Dlaczego serial stał się tak popularny? Czy istnieje szansa na sezon 2?

Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak ogromnym fenomenem. Squid Game jest obecnie niezwykle popularnym dziełem, które znakomicie się przyjęło wśród odbiorców. Tak samo jak w przypadku innych uwielbianych seriali, tutaj również możemy liczyć na kontynuację. Kiedy dostaniemy sezon 2?

Squid Game – koreańskie Igrzyska Śmierci?

Fabuła serialu jest bardzo prosta. Ktoś “z góry” zebrał grupę kilkuset osób, które mają ogromne długi. Biorą oni udział w swego rodzaju turnieju. Kto wygra, ten otrzyma wielką nagrodę finansową, która z pewnością spłaci wszelkie zobowiązania i pozwoli na mnóstwo innych wydatków. Jak jednak bywa w tego rodzaju sytuacjach, turniej okazuje się nie być przesadnie… przyjemny. Szczególnie dla tych, którzy podczas niego stracą życie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Oczywiście może się to kojarzyć z popularnymi kilka lat temu Igrzyskami Śmierci. Tutaj jednak mamy coś o wiele bardziej oryginalnego, szczególnie dla zachodnich odbiorców. Squid Game zostało bowiem podlane koreańskim sosem, dzięki czemu widzowie otrzymali niezwykle groteskowy serial o charakterystycznym klimacie. Z pewnością jest to jeden z elementów wpływających na jego popularność. Powodów można doszukiwać się jednak także we wciągającej fabule oraz ciekawej koncepcji turnieju złożonego ze zmodyfikowanych zabaw dla dzieci.

Sezon 2 – co wiemy o kontynuacji Squid Game?

Z racji tego, że mamy do czynienia z fenomenem, pojawiły się pytania o sezon 2. Tym bardziej, że wszyscy znamy politykę Netflixa oraz jego tendencję do odcinania kuponów tak długo, jak się da. Było tak chociażby w przypadku Domu z papieru, którego ostatnie sezony zostały sklecone na fali popularności pierwszych epizodów. Oczywiście zdania na temat tego, czy trzeci lub czwarty sezon tego serialu były udane są podzielone, ale trzeba Netflixowi przyznać, że bardzo twardo stoi przy tworzeniu kontynuacji najlepiej odbieranych produkcji.

Jeśli chodzi o kontynuację Squid Game, Netflix wyraził pełną gotowość do tego, by ją stworzyć. Według pewnych źródeł odbyła się już rozmowa władz Netflixa z reżyserem koreańskiego serialu. Ten przyznał, że jeszcze nie ma konkretnego pomysłu na sezon 2, ale jest otwarty na różne formy współpracy i z pewnością jeśli się tego podejmie, to zatrudni szereg doświadczonych scenarzystów. Możemy więc się spodziewać, że sezon 2 Squid Game to tylko kwestia czasu.

Czego możemy się spodziewać po drugim sezonie Squid Game?

Koreański serial tworzy zwartą całość – nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości. Najważniejsze wątki zostały w zgrabny sposób zakończone, wielu bohaterów dało się lubić, a fabuła wciąga na tyle, żeby poświęcić na Squid Games całą noc. Polityka Netflixa i chęć zysku to jedno, ale można mieć wątpliwości na temat tego, czy jest szansa na zachowanie oryginalności i klimatu serialu.

squid game sezon 2

Oczywiście jest wiele opcji rozwinięcia pewnych wątków czy motywów. Mamy dużo ciekawych postaci, którymi mogą zainteresować się twórcy. Co prawda większość teoretycznie nie żyje, ale to już zmartwienie scenarzystów. Teoretycznie, bo dziadek wyszedł cało z gry. Co więcej, sama koncepcja tytułowego turnieju jest przemyślana i być może warto pociągnąć ją dalej. Boję się jednak, że Netflix rzuci się na pieniądze w nieprzemyślany sposób, sprawiając, że sezon 2 okaże się kompletną klapą; wydmuszką, której nie da się oglądać. Tak – według mnie – było z Domem z papieru oraz kilkoma innymi serialami na platformie.

Pozostaje nam jednak tylko czekać i być dobrej myśli. A nuż dostaniemy coś, co jakością choć trochę dorówna pierwowzorowi i spędzimy kolejną noc na chłonięciu tego koreańskiego, groteskowego misz-maszu. Tego sobie i wam życzę.

Zobacz także: Najlepsze filmy o więzieniu. Top 10 najlepszych filmów więziennych wszech czasów!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News