W sieci pojawił się niesłyszany dotąd utwór Amy Winehouse

Czarno-białe zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny

Utwór My Own Way został nagrany w 2001 roku, by zaciekawić wytwórnię muzyczną, gdy Amy miała niespełna 17 lat.

Londyński producent muzyczny, Gil Cang opublikował kilka dni temu na YouTube niesłyszane dotąd demo Amy Winehouse. Piosenka, w przeciwieństwie do pozostałych utworów Amy, została napisana przez niego i kompozytora Jamesa McMillana. W wywiadzie dla Camden New Journal producent zaznaczył, że demo zostało stworzone we wrześniu 2001, jako próbka umiejętności Amy, by zachęcić wytwórnię Island Records do współpracy z artystką.

W tamtym czasie tworzyliśmy całkiem sporo popowych kawałków, zajmowaliśmy się promocją wielu artystów. To był dość straszny czas dla świata popu – czas girlsbandów, boysbandów – a my chcieliśmy zrobić coś zupełnie innego. Amy przyszła do nas, zaczęła śpiewać i cóż – położyła nas na łopatki swoim wokalem – wspomina Gil.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wypuszczenie niepublikowanego dotąd demo dla branży muzycznej może być nieco kontrowersyjne – szczególnie biorąc pod uwagę, że wszystkie niedokończone przez Amy utwory zostały zniszczone przez wytwórnię w 2011 roku. Jednak Cang tłumaczy swoją decyzję tym, że chciał po prostu, by ludzie mieli możliwość posłuchania tego konkretnego utworu.

Miałem go z tyłu głowy od dłuższego czasu, aż w końcu odnalazłem go w moich archiwach i pomyślałem – muszę się podzielić tym z resztą świata – dodaje.

https://youtu.be/YZrtSdRS3cs

Czytaj także: Amy Winehouse – wiemy, że była niedobra

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News