Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

załamany mężczyzna

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie odnosi sukcesów w żadnej dziedzinie życia, nie ma pieniędzy, pracy, dziewczyny/chłopaka itp. i spędza swój wolny czas w internecie”. Inne źródła pomijają ten archetyp i zwracają uwagę, że przegryw to po prostu ktoś, kto ma ogromnego pecha lub jest nieudacznikiem.

Przedstawiamy pięciu największych przegrywów w historii. Wybraliśmy postacie znane z ekranów kin, ale również z literatury oraz świata sportu. Nie każdy przegryw jest nieudacznikiem w zabawny sposób – niektóre przedstawione poniżej historie skończyły się tragicznie.

5. KSIĄŻĘ Z BAJKI (Shrek 2 i Shrek 3)

Możemy śmiało uznać Księcia z Bajki za jednego z najbardziej sfrustrowanych bohaterów sagi o zielonym ogrze. Syn Wróżki Chrzestnej to totalny przegryw. W drugiej części przybywa do wysokiej wieży w zamku strzeżonym przez smoka, aby zorientować się, że zamiast wyśnionej księżniczki w łóżku, czekając na zbawiciela, czeka wilk.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To dopiero początek jego niepowodzeń – nie udało mu się przekonać Fiony do zostania swoją żoną nawet za pomocą specjalnego eliksiru, zaś w trzeciej części jego ogólna frustracja prowadzi go do śmierci, i to w trakcie własnego przedstawienia teatralnego.

4. STANISŁAW WOKULSKI (Lalka)

Niektóre źródła podają, że Wokulski jest symbolem przedsiębiorczości. Może i był to przedsiębiorczy facet, ale i również ogromny przegryw, szczególnie w kwestiach uczuciowych. Zakochał się w niewłaściwej osobie – poświęcił dla Izabeli Łęckiej niemal wszystko. Ta zaś wykorzystywała go na każdym kroku.

Wokulski stracił mnóstwo pieniędzy, a przede wszystkim podupadł na zdrowiu psychicznym. Nie wiadomo ostatecznie, co się z nim stało, ale wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo lub uciekł z kraju. Do tego doprowadziło nieodwzajemnione, okrutne uczucie wobec młodej Izabeli.

3. ANDRES ESCOBAR

Nazwisko zobowiązuje – Andres Escobar to postać, które na stałe zapisała się na kartach historii kolumbijskiej piłki nożnej. W latach dziewięćdziesiątych reprezentacja kraju odnosiła coraz większe sukcesy, a wszystko dzięki licznym szkółkom piłkarskim zakładanym przez słynnego Pablo Escobara.

Ceną tych sukcesów były jednak ścisłe kontakty federacji piłkarskiej z jego kartelem. Kiedy w trakcie jednego z ważniejszych meczów Mistrzostw Świata młody obrońca Kolumbii Andres Escobar (zbieżność nazwisk) strzelił bramkę samobójczą na wagę porażki, kilka dni później został zabity. Określenie przegryw jest tu odpowiednie, chociaż wynika w dużej mierze z okoliczności oraz ogromnego pecha.

2. HIOB

Biblijna postać jako przegryw? Hiob wydaje się być idealnym kandydatem do tego zestawienia. Przypomnijmy: na Hioba zostało zesłane mnóstwo nieszczęść, w wyniku których poważnie zachorował, stracił rodzinę, stracił majątek… no, każdy na jego miejscu by się załamał. Ale nie on! Biblia usprawiedliwia pozbawienie go wszystkiego, bo ostatecznie  Bóg dał mu nową rodzinę i nowy majątek, a także uzdrowienie. Ale czy ta nowa sytuacja byłaby dla was wynagrodzeniem?

1. TRUMAN (Truman Show)

A teraz wyobraźcie sobie, że całe wasze życie okazuje się być serialem nadawanym na cały świat. Wszyscy ludzie widzą, jak się rodzisz, jak dojrzewasz i jak szukasz szczęścia w miłości, zaś osoby, które pozornie znasz, okazują się aktorami zatrudnionymi do tego spektakularnego przedsięwzięcia. Truman to przegryw, który niczym sobie nie zasłużył na takie traktowanie, ale jedno jest pewne: stacja telewizyjna zmarnowała całe jego życie na poczet oglądalności i pieniędzy. Tragiczna sytuacja.

Zobacz także: Najlepsze filmy o wampirach

Najlepsze filmy o wampirach – TOP 10

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News