Premiera spektaklu "Rodzina"

18 kwietnia br. o 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury  odbędzie się premiera spektaklu opartego na sztuce Antoniego Słonimskiego w reżyserii Agaty Dyczko pt. „Rodzina”.

Spektakl ukazuje podzieloną przez konflikty ideologiczne grupę ludzi, a sztuka czytana po osiemdziesięciu latach wciąż zaskakuje aktualnością i uniwersalnością. Przedstawienie realizuje fundacja Hi Art!, która fundusze otrzymała za pośrednictwem crowdfoundingowej platformy wspieramkulture.pl w ramach programu „Za Grolsch kultury”.

„Hi Art!” to jeden z finalistów konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej ,,Klasyka Żywa”, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. „Pomysł na prowadzenie „Hi Art-u!” zrodził się z potrzeby niezależności i przekonania, że w dzisiejszych czasach twórcy powinni  wychodzić poza schematy wpisane w działalność teatrów instytucjonalnych. Stawiamy na kreatywność i nowoczesność. W swojej działalności chcemy iść krok dalej i odważniej. „Rodzina” to nasza pierwsza inicjatywa”– mówią założyciele fundacji jak i aktorzy występujący w spektaklu, Katarzyna Czapla i Piotr Tołoczko.
W obsadzie widzowie zobaczą także Lecha Łotockiego, Michała Meyera, Paweła Koślika, Sebastiana Stankiewicza i Izabelę Dąbrowską.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Oficjalna premiera spektaklu „Rodzina” odbędzie się 18 kwietnia 2015 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury. Bilety na spektakle 19, 20 i 21 kwietnia o godzinie 19:00 dostępne na są na ebilet.pl oraz w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12.

Reżyseria: Agata Dyczko. Kostiumy: Przemek Brach. Scenografia: Aleksandra Gąsior. Ruch sceniczny: Korina Kordova. Muzyka: Wieszcze Niespokojne.

Plakat Hi Art

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News