Polska produkuje 3,5 miliarda ton plastiku rocznie. Vienio walczy z plastikiem i prezentuje klip do utworu „Warstwa plastiku”

W czwartek 30 maja odbyła się konferencja ekologiczna #Warstwaplastiku poświęcona walce z plastikiem w przestrzeni publicznej. Podczas wydarzenia odbyła się również premiera teledysku Vienia do utworu Warstwa plastiku.

W dyskusji #WarstwaPlastiku, zorganizowanej dzięki uprzejmości klubu Miłość przy ul. Kredytowej 9 w Warszawie w czwartek, 30 maja o godz. 11:00, wzięli udział wyjątkowi paneliści: Katarzyna Karpa-Świderek – rzecznik prasowa WWF Polska, wieloletnia dziennikarka telewizyjna i radiowa, przez lata angażująca się w akcje broniące praw zwierząt i ekologię, Areta Szpura – aktywistka społeczna i ekowojowniczka, autorka niedawno wydanej książki Jak uratować świat, Włodek Paprodziad Dembowski – wokalista związany z zespołami Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November Project i Czessband, ambasador fundacji Centaurus działającej w imieniu zwierząt oraz Jacek Januszko – prezenter telewizyjny, producent i reżyser przez 9 lat związany telewizją muzyczną 4fun.tv, angażujący się w stworzenie świata #alebezplastiku. Spotkanie poprowadziła dziennikarka TVN Agnieszka Cegielska. Gośćmi honorowymi był Noizz, który umożliwił powstanie teledysku.

Prelegenci oraz uczestnicy konferencji ekologicznej #WarstwaPlastiku rozmawiali m.in. o tym, jak niwelować plastik w naszej przestrzeni, co robić, aby nie przyczyniać się do pogłębiania problemu zanieczyszczenia oraz jak wykorzystać media społecznościowe do walki z plastikiem, oraz uświadamiania społeczeństwa.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/ByE4vdmCyyW/

Na tle innych państw wypadamy bardzo słabo. Polska produkuje 3,5 miliarda ton plastiku rocznie. Problem natomiast nie jest lokalny, nie dotyczy miasta, dzielnicy czy państwa, jest globalny. Największym wrogiem są producenci, którzy wykorzystują tę materię w nadmiarze. Moim marzeniem jest powstrzymanie źródła problemu. Jesteśmy natomiast za mali, aby móc ich produkcję po prostu zatrzymać. Co możemy zrobić już dziś, to zacząć od siebie. Moje rozwiązania też nie sprawią, że z planety znikną puste butelki, reklamówki czy słomki, ale chcę docierać do świadomości. Im więcej nas będzie, tym większą mamy siłęmówi o akcji #WarstwaPlastiku jej organizator Vienio.

Artysta namawia również, aby robić zdjęcia napotkanym w swoim otoczeniu zbiorowiskom śmieci, a następnie wrzucać je na Instagram, zaznaczać lokalizację i oznaczać je hashtagiem #warstwaplastiku, aby szerzej pokazywać ten problem. Zaprasza także do dzielenia się na Instagramie swoimi historiami z walką z plastikiem.

Widzisz w swojej przestrzeni masę śmieci? Wychodzisz z koncertu i depczesz po plastikowych kubkach? Widzisz w swoim lesie rozrzucone śmieci? Nadaj im artystycznej duszy i zwróć na nie uwagę. Zrób zdjęcie, wrzuć na instagram, oznacz je #warstwaplastiku i zaznacz gdzie zostało zrobione. Wszystkie zdjęcia zbieram tutaj www.warstwaplastiku.pl

LUB

Zrobiłeś w swoim życiu coś, aby walczyć z plastikiem? Super opowiedz o tym zdjęciem na swoim instagramie i oznacz to #warstwaplastiku.

ALE PRZEDE WSZYSTKIM POSPRZĄTAJ!

Klip do utworu Warstwa Plastiku możecie obejrzeć na górze strony! Oglądajcie i dołączajcie do akcji #WarstwaPlastiku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News