Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Google Maps pokaże najbardziej ekologiczne trasy podróży-hiro.pl

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej dla środowiska trasy. Funkcja ta została po raz pierwszy uruchomiona w Stanach Zjednoczonych w październiku ubiegłego roku, a obecnie obejmuje ponad 40 różnych krajów w Europie. Skorzystacie?

Google Maps – ekologiczna opcja podróżowania

Chociaż zalecana trasa może nie być najszybszą drogą do celu – ani nawet najkrótszą – będzie to najbardziej ekologiczna opcja, obliczona z uwzględnieniem czynników takich jak zatory i pochyłości, które mogą mieć wpływ na zużycie paliwa i jego emisję.

Aplikacja Google Maps pokazuje na niektórych trasach szacunkowe zużycie paliwa lub energii w zależności od typu silnika pojazdu. Im bardziej paliwo- lub energooszczędna trasa, tym mniejsze zużycie paliwa/energii i emisja CO2 przez Twój samochód.

Jeśli ta funkcja jest włączona, Mapy Google wybierają najlepszą trasę na podstawie innych czynników, takich jak natężenie ruchu w czasie rzeczywistym i warunki drogowe. Oprócz najszybszej trasy, Mapy pokażą Ci również najbardziej wydajną, nawet jeśli nie są one identyczne.

Ustawienia panelu uzupełniono także o informacje o samochodzie – czy jeździmy z silnikiem diesla, benzynowym, hybrydowym lub w pełni elektrycznym. Wybrane dane wejściowe będą miały również wpływ na ekologiczne trasy, które zasugeruje dla Ciebie Google Maps.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Google Maps – jak oblicza efektywność paliwową

Mapy Google obliczają efektywność paliwową, wykorzystując dane Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej Departamentu Energii USA oraz dane Europejskiej Agencji Środowiska. Obliczenia te obejmują czynniki, które wpływają na zużycie paliwa i energii oraz emisję CO2, takie jak:

  • Średnie zużycie paliwa lub energii dla pojazdów w Twoim regionie
  • Stromość wzniesień na trasie
  • Wzorce ruchu drogowego
  • Rodzaje dróg

Aby ustawić wyszukiwanie trasy na najbardziej ekologiczną, należy wejść w ustawienia map w aplikacji, a następnie wybrać opcję “nawigacja”. Pojawi się wtedy opcja “preferuj trasy z najniższym spalaniem” oraz “tryb silnika”.

Zobacz też: Słuchawki zasilane energią słoneczną – Adidas x Zound Industries

Słuchawki zasilane energią słoneczną – Adidas x Zound Industries

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News