Polish Graphic Design Awards

konkurs graficzny polish graphic design awards plakat

Platforma Polish Graphic Design skupia środowisko twórców i designerów. Znajdziecie tu wykłady, konferencje oraz bazę danych twórców i agencji designerskich. Platforma od 4 lat organizuje również coroczny przegląd najlepszych projektów polskiego designu wizualnego.

Konkurs obejmuje następujące kategorie: identyfikacja wizualna, plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, prasa, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, a także projektowanie eksperymentalne i studenckie.Zgłoszone projekty są oceniane przez niezależne jury złożone z wybitnych projektantek, autorytetów projektowania oraz laureatek poprzednich edycji konkursu. Każda dziedzina projektowania jest oceniana przez specjalistów się z niej wywodzących.

Termin przyjmowania prac konkursowych

1 maja 2021 upływa ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń i szansa na wzięcie udziału w konkursie Polish Graphic Design Awards. Przegląd najlepszych i najważniejszych projektów graficznych ze wszystkich dziedzin komunikacji wizualnej w Polsce z 2020 roku.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Najlepsze projekty z 2020 roku

Polish Graphic Design Awards to największy w Polsce branżowy konkurs rokrocznie prezentujący realizacje ze wszystkich istniejących dziedzin grafiki użytkowej, takich jak identyfikacje wizualne, plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, magazyny i gazety, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media oraz projektowanie eksperymentalne i studenckie. Tegoroczna edycja jest poświęcona projektom upublicznionym i opublikowanym w 2020 roku.

Suma nagród 50 tysięcy złotych
Zgłoś swój projekt zrealizowany w 2020 roku i wygraj jedną z nagród ufundowanych przez Arctic Paper, wydawnictwo Karakter, type foundry Threedotstype i platformę Depositphotos. 
Dla odbiorców i czytelników mamy specjalny rabata i zniżkę –10% na każde zgłoszenie z okazji International Design Day. Kod rabatowy to DesignDay.

Więcej informacji na platformie PGDA

Więcej informacji na temat czwartej edycji Polish Graphic Design Awards za 2020 rok znajdziecie na PGDAwards. Jako patron medialny wydarzenia zapraszamy do udziału.
konkurs graficzny polish graphic design awards plakat
Nagrody i wyróżnienia

Aleksander Walijewski – Joker
Artysta grafik. Projektuje plakaty filmowe kulturalne i społeczne a także ilustracje i logotypy. W roku 2019 zrealizował i otrzymał nagrodę za artystyczną wersje plakatu do filmu „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa.

AleksanderWalijewski PlakatJoker Polish Graphic Design Awards
Aleksander Walijewski – Plakat Joker

Lukasz Paluch – Flashworld
Projektant graficzny prowadzący studio AnoMalia art studio we Wrocławiu. W roku 2019 zrealizował i otrzymał nagrodę za projekt rozbudowanego wydawnictwa „The Essence Has Changed but the Details Remain” zespołu Flashworld

LukaszPaluch WydawnictwaFlashworld Polish Graphic Design Awards
Lukasz Paluch Wydawnictwa Flashworld

Lukasz Paluch – Flashworld
Projektant graficzny prowadzący studio AnoMalia art studio we Wrocławiu. W roku 2019 zrealizował i otrzymał nagrodę za projekt rozbudowanego wydawnictwa „The Essence Has Changed but the Details Remain” zespołu Flashworld

MateuszMachalski fot Pawel Starzec Polish Graphic Design Awards
Mateusz Machalski fot. Paweł Starzec

Studio Otwarte – Studio Roku 2019
Studio brandingowe które tworzyło i pracował na ponad stu markach produktów dla firm instytucji miejsc oraz wydarzeń. W roku 2019 zrealizował i otrzymało nagrody za następujące doskonałe projekty: serwisy dla firmy UKO i Fabrado, identyfikacja dla 29. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie czy wayfinding dla osiedla “Mieszkania przy Dąbrowskiego”

StudioOtwarte Polish Graphic Design Awards
Studio Otwarte

Zobacz też: Sowiecki modernizm. Utopia czy architektura przyszłości?

 

Linki do projektów organizowanych przez Polish Graphic Design:

Ranking najlepszych polskich projektantów i studiów designerskich https://www.polishgraphicdesign.com/ranking

Facebook
facebook.com/polishgraphicdesignawards

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News