Po prostu graj!

Graliście w dzieciństwie w gry planszowe? Ostatnio ta integrująca forma rozrywki przeżywa prawdziwy renesans. Sprawdźcie, co ma do zaoferowania nasza rodzima firma GRANNA.

Mogłoby się wydawać, że planszówki już dawno odeszły do lamusa i zostały wyparte przez gry komputerowe. Nic bardziej mylnego. Gry planszowe mają tę przewagę nad grami sieciowymi, że zapewniają osobisty kontakt z innymi graczami i pozwalają miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Nie musisz mieć drogiego oprogramowania i specjalnych umiejętności. I przy okazji ćwiczysz coś ważniejszego i bardziej przydatnego niż mięśnie kciuka – szare komórki i komunikację międzyludzką. Zobaczcie propozycje na szare popołudnia od firmy GRANNA!

#1 „Barcelona czy Werona?”

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


grabarczy

Pamiętacie podróże 'palcem po mapie’ z czasów dzieciństwa? Dzięki grze „Barcelona czy Werona?” możecie przeżyć to jeszcze raz, a przy okazji sprawdzić swoją znajomość geografii Europy. Nowa gra z serii ’Wiem, bo gram’ sprawi, że poczujecie się jak prawdziwi podróżnicy. Jeśli tylko znasz kierunki świata i położenie najbardziej atrakcyjnych miast Europy, na pewno nie zabłądzisz w drodze do celu. Ułóż karty symbolizujące europejskie metropolie w odpowiednich miejscach i sprawdź, dokąd zaprowadzi Cię Twoja znajomość geografii.

 

#2 „CV”

gracv

Co by było, gdyby… No właśnie – teraz możecie to sprawdzić i pokierować swoim życiem za pomocą kości i kart. Gra „CV” z serii 'Granna Expert’ może wciągnąć na wiele godzin. To emocjonująca rozgrywka, w której możesz za każdym razem wcielić się w inną postać i przeżyć swoje życie w nowy, ciekawy sposób. Rozgrywkę umilą niesamowite ilustracje autorstwa Piotra Sochy. Rozsądnie inwestuj szczęście, dobrze wybieraj cele życiowe, walcz z pechem i napisz dla swojej postaci jak najlepsze CV.

 

#3 „CV Plotki”

gracvplotki

To ciekawy dodatek do gry „CV”, który zapewnia jeszcze więcej możliwości. „Plotki” to aż kilkadziesiąt nowych kart, a w tym więcej celów życiowych. Dzięki temu dodatkowi możesz w pełni wykorzystać swoje życie, lepiej zainwestować szczęście i spełniać się w nowych rolach. To jeszcze więcej godzin emocjonującej rozgrywki ze swoim życiem. Jedyne, czego potrzebujesz to wersja podstawowa gry „CV”

 

#4 „Faras”

grafaras

Z GRANNĄ i Ty możesz zostać archeologiem. Wyrusz do serca Afryki z ekipą badawczą profesora Kazimierza Michałowskiego i odkryj niezwykłą świątynię. Dzięki grze „Faras” zagłębisz się w losy słynnej polskiej wyprawy archeologicznej z lat 60. i trafisz do świata malowideł z odkrytej wtedy średniowiecznej świątyni. Uważaj na skorpiony i pamiętaj o tym, by się pospieszyć, zanim świątynię zaleją wody sztucznego jeziora Nasera. Z nową grą firmy GRANNA królestwo Nobadii stanie przed Tobą otworem. W grę „Faras” można grać już od szóstego roku życia. Wspaniały pomysł Filipa Miłuńskiego wzbogacają ilustracje Adama Pękalskiego.

 

#5 „Mr House”

gramrh

Zbuduj swój wymarzony dom z grą „Mr House”. W tej grze możesz sam decydować o wszystkim. Na początku wybierasz jeden z dwóch wariantów zabawy – prosty lub zaawansowany. W pierwszym nie używamy pieniędzy, pozyskujemy jedynie surowce oraz zatrudniamy budowlańców, którzy są z nami przez całą rozgrywkę. Drugi wariant to już wyższa szkoła jazdy – liczymy pieniądze i zmagamy się z biurokracją. Nie ruszysz z miejsca bez pozwolenia na budowę wymarzonego domu, musisz więc stanąć w kolejce w urzędzie. Pamiętaj o tym, aby gospodarować pieniędzmi rozsądnie, tak by ukończyć budowę domu bez konieczności wzięcia pożyczki. Pod koniec rozgrywki gracze sprawdzają, ile warte są ich domy- ten, kto wybuduje najcenniejszy- wygrywa.

 

#6 „Superfarmer

grasuperfar

Tej gry nikomu nie trzeba przedstawiać! Ma niezwykle ciekawą historię – została stworzona w roku 1943 przez wybitnego polskiego matematyka, profesora Karola Borsuka i nosiła wtedy nazwę „Hodowla zwierzątek”. Gra profesora umilała szare dni pod okupacją nie tylko dzieciakom. Wszystkie egzemplarze poza jednym, zachowanym poza Warszawą, spłonęły na początku Powstania Warszawskiego. Ten jeden szczęśliwy egzemplarz wrócił po wojnie do rodziny Borsuków i dzięki niemu, w 1997, z inicjatywy pani Zofii Borsukowej GRANNA znów wydała „Hodowlę zwierzątek” pod nazwą „Superfarmer”. Dla tych, którzy nie znają gry, krótkie wprowadzenie – zasady polegają na prowadzeniu farmy, hodowaniu i wymianie zwierzaków, a wymiana ta zapewnia nie mniejsze emocje niż Monopoly.

 

#7 „UFO Farmer”

graufofar

Lubisz klimaty „kręgów w zbożu”? „UFO Farmer” to nowa edycja gry stworzonej przez profesora Borsuka, gdzie zwierzaki, uciekają w obawie przed porwaniem ich na inną planetę, czyli w obawie przed graczem, który tym razem wciela się w rolę kosmity. Atutem gry są niesamowite modele latających spodków, nowatorska mechanika i piękna grafika. Wsiąkniesz z rodziną na długie godziny!

Tekst | Materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News